Комітет рекомендував Раді розглянути законопроект про прослуховування нардепів у другому читанні

1 Жовтня 2019, 18:42

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту розглянути проект закону про прослуховування народних депутатів у другому читанні. Про це у вівторок, 1 жовтня, повідомив голова комітету Денис Монастирський.

 

Відповідне рішення підтримали 20 членів комітету.

 

"Пропонується ухвалити рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект № 1009 з відповідними правками в повторному другому читанні та в цілому. Рішення прийнято",- повідомив Монастирський.

 

За словами голови підкомітету з питань кримінального процесуального законодавства Юлії Яцик, до повторного другого читання проекту надійшло 279 правок. Робоча група підтримала 59, а понад 200 поправок було відхилено.

 

"Під час робочої групи вирішили, що недоцільно в цьому законопроекті порушувати питання зняття депутатської недоторканості і внесення змін до закону України про статус "Народного депутата", та, відповідно, до статті 482 КПК України. Оскільки внесення змін до цих законопроектів тягнуть за собою, як наслідок, і зміни до регламенту роботи Верховної ради. Тому ми пропонуємо вам по цих двох питаннях виокремити їх у окремий законопроект, подати на цьому тижні, зареєструвати законопроект, в якому врахувати певні правки", – пояснила Яцик.

 

За її словами, також були враховані правки, які стосувались питань проведення судових експертиз.

 

"Окрім того, під час засідання робочої групи нами були враховані кілька правок, які стосувались призначення і проведення судових експертиз у кримінальних провадженнях", – додала вона.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада 10 вересня у першому читанні підтримала законопроект, згідно з яким Національне антикорупційне бюро та Державне бюро розслідувань отримують право самостійно здійснювати прослуховування чиновників.