Комітет Ради вніс суттєві правки до «безвізового закону» попри вимоги ЄС

18 Лютого 2016, 11:00

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності під час засідання вніс суттєві правки до одного з «безвізових законопроектів» №4054, незважаючи на заклик посла ЄС Яна Томбінського прийняти закон у другому читанні у нинішній редакції. Про це заявила член правління Центру протидії корупції Дарина Каленюк.

За її словами, правки були внесені депутатами Миколою Паламарчуком та Сергієм Власенком.

«У законопроект про арешт активів та спецконфіскацію (4054) були внесені правки, які суттєво змінюють суть, вихолощуючи норму про конфіскацію злочинних активів у третіх осіб та значно обмежуючи коло злочинів, стосовно яких може застосовуватися спец конфіскація», – відзначила Каленюк.

Водночас, в прийнятому в четвер законі «Про прокуратуру» (№4055), за словами експерта, залишили право генпрокурора відхиляти один раз кандидата поданого конкурсної комісії на адміністративні посади.

«Таке рішення було аргументоване законами про люстрацію, засади запобігання і протидії корупції, а також законом про державну таємницю», – розповіла Каленюк.

«Депутати також відхилили пропозицію про зняття вимоги 5 років прокурорського стажу на посади спец прокурора», – додала вона. Цю вимогу раніше висували ЄС та МВФ.

Нагадаємо, у середу посол ЄС в Україні Ян Томбінський закликав Верховну раду проголосувати закони з питань повернення активів та управління (4056) і  арешту активів та спецконфіскації (4054) у другому читанні в нинішній редакції.

Водночас дипломат розкритикував прийнятий у вівторок закон «Про прокуратуру» (№4055), як такий, що  надає занадто багато повноважень Генпрокурору у питані відхилення кандидатів на спецпрокурора антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, у вівторок парламент ухвалив за основу обидва «безвізових законопроекти», які рекомендував до ухвалення Європейський Cоюз – зміни до законів про арешт та спецконфіскацію (№4056), а також про виявлення, розшук та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (№4054).

Верховна Рада також прийняла за основу законопроект №4055, який також входить до «безвізового пакету». Водночас, ЗМІ повідомляли, що Євросоюз виступив проти цієї редакції законопроекту, зазначивши, що поправки Порошенка руйнують незалежність антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко вніс указані законопроекти до Ради 12 лютого.