Комітет Ради надіслав Зеленському листа про недовіру міністру оборони Тарану. Оновлено

23 Грудня 2020, 11:30

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки надіслав президентові України Володимиру Зеленському листа, у якому висловив недовіру міністрові оборони Андрію Тарану. Відповідну інформацію у середу, 23 грудня, підтвердив член комітету Сергій Рахманін (фракція "Голос").

 

 

"Комітет висловив недовіру міністрові оборони. Відповідного листа з підписом глави комітету, пана Олександра Завітневича, було направлено президентові як Верховному головнокомандувачу і як людині, яка офіційно вносить подання на призначення і звільнення міністра оборони з посади", – сказав Рахманін.

 

Фракції "Голос" і "Європейська солідарність" вимагали відставки міністра оборони Тарана.

 

Водночас зауважимо, що керівник комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич ("Слуга народу") спростував інформацію про висловлення комітетом недовіри Тарану.

 

"Інформаційними ресурсами поширюється інформація про, начебто, висловлення недовіри Комітетом національної безпеки, оборони та розвідки – міністру оборони Андрію Тарану. Такі повідомлення не відповідають дійсності… Так, у нас є певні зауваження щодо діяльності міністерства, але всі вони вирішуються в робочому порядку", – написав він на своїй сторінці у Facebook.

 

При цьому парламентарій уточнив, що останнє засідання комітету відбулося 16 грудня, і на порядку денному "питання щодо міністра оборони не стояло та не розглядалося".

 

Завітневич також зазначив, що комітет 16 грудня розглядав лише питання щодо змін до основних показників державного оборонного замовлення на 2020-2022 роки та проект закону про схвалення рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2021 році для участі в багатонаціональних навчаннях.

 

За його словами, більше засідань комітет не проводив.

 

Читайте також: Юрій Лапаєв: Із призначенням Тарана міністром оборони з’являється дедалі більше сигналів про гальмування реформ у ЗСУ