Комітет Ради ініціює звернення до Зеленського із закликом звільнити Фокіна з ТКГ

29 Вересня 2020, 19:13

Комітет Верховної Ради ініціював ухвалення постанови, яка закликає президента Володимира Зеленського припинити перебування Вітольда Фокіна в делегації України у Тристоронній контактній групі. Відповідне рішення у вівторок, 29 вересня, підтримали 10 із 16-ти присутніх членів комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

 

 

"Верховна Рада звертається до президента України, керівника Ради національної безпеки і оборони Володимира Зеленського із закликом… засудити висловлювання і дії першого заступника голови делегації України в Тристоронній контактній групі Фокіна Вітольда Павловича і припинити його перебування у складі… делегації", – йдеться в проекті постанови.

 

У постанові також зазначається, що Верховна Рада висловлює глибоке занепокоєння системними, цілеспрямованими й такими, які ставлять під загрозу державний суверенітет і національну безпеку, висловлювання і дії окремих членів делегації України для участі в Тристоронній контактній групі, зокрема першого заступника голови делегації Фокіна.

 

Нагадаємо, Вітольд Фокін офіційно долучився до ТКГ 18 серпня. Президент Володимир Зеленський відповідний крок аргументував тим, що важливо "бачити людину з Донбасу". І він також наголосив, що "це правильний дипломатичний баланс".

 

Згодом Фокін у ЗМІ заявив, що "і з тієї, і з тієї сторони було скоєно багато злочинів, які зрештою мають бути розслідувані, і винні хай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція – потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу".

 

У відповідь в Офісі президента заявили, що заяви Фокіна "не відображають офіційної позиції української делегації". 

 

Протягом 20 -31 серпня на офіційному сайті президента Володимира Зеленського було зареєстровано три електроні петиції щодо усунення Фокіна з посади заступника керівника української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі,