Комітет ООН схвалив проект резолюції щодо Криму. Росії висунули нову вимогу

15 Листопада 2019, 13:11

Третій комітет Генасамблеї ООН схвалив проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна". Про це 15 листопада повідомила уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

 

 

Вона зазначила, що у документі вперше щодо тимчасово окупованого Криму застосовано термін "агресія".

 

Також Росії поставлено нову вимогу: утримуватися від арештів та кримінальних переслідувань мешканців тимчасово окупованого Криму за думки, висловлені в соціальних мережах до окупації півострова.

 

У проекті резолюції також йдеться про те, що Росія повинна звільнити всіх жителів Криму, які були заарештовані або ув'язнені за такі дії.

 

За резолюцію проголосували 67 країн-членів комітету Генасамблеї. Денісова закликала й інші країни підтримати документ. 

 

Нагадаємо, у жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисарая. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір'яєв і Ернес Аметов. ФСБ Росії інкримінує їм участь у забороненій у Росії та анексованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір".

 

21 травня 2018 року в Криму затримали координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва і жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір".

 

Як повідомлялося, Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала фігуранта другої Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір", одного з координаторів громадського об'єднання "Кримська солідарність" Сервера Мустафаєва в'язнем совісті. 

 

15 листопада Південний військовий окружний суд Ростова-на-Дону почав розглядати по суті другу Бахчисарайську "справу Хізб ут-Тахрір".