Комітет Європарламенту підтримав спрощення віз для українців

22 Січня 2013, 20:44

Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв зауважив, що прийняте рішення відкриває шлях для ратифікації Європейським парламентом зазначеного документа найближчим часом.

Таким чином, євродепутати продемонстрували послідовну підтримку поступового запровадження безвізового режиму для громадян України, додав дипломат.

 «Щиро сподіваюся, що Верховна Рада, всі представлені у ній політичні сили незабаром так само одностайно виступлять за ратифікацію Угоди, яка відкриє для цілої низки категорій громадян України можливості отримати короткотермінову візу до Шенгенської зони за більш спрощеною процедурою», – підкреслив Єлісєєв.

Нагадаємо,  угоду про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощений порядок оформлення віз було підписано в Брюсселі 23 липня 2012 року.

Документом передбачено насамперед розширення категорій громадян, які матимуть право на візові спрощення. За посиленою угодою держави-члени ЄС зобов’язуються забезпечувати можливість подання візових клопотань до посольств і консульств держав-членів ЄС в Україні без посередників. Передбачено також скорочення часу очікування для подання візового клопотання і обмеження вартості послуг компаній-посередників.

Для набрання чинності угода має пройти внутрішньодержавні процедури. Зокрема, в Україні – ратифікацію у Верховній Раді, а в ЄС після голосування в Комітеті закордонних справ Європейського парламенту питання згоди на набрання угодою чинності має бути розглянуте на засіданні профільного Комітету Європарламенту з громадянських прав, юстиції і внутрішніх справ та на пленарному засіданні Європарламенту. Після цього Рада ЄС має ухвалити заключне рішення.