ВККСУ нагадує, що 1 липня в ефірі 5 каналу Стретович посилався на анонімного співрозмовника, який брав участь у доборі кандидатів на посаду судді і засвідчив, що за допуск до кваліфікаційного іспиту нібито потрібно було заплатити $100 тисяч.
Комісія зазначає, що втілюючи в життя судову реформу, вперше в історії незалежної України було проведено добір кандидатів на посаду судді за новими загальноприйнятими у світі правилами: на основі анонімного тестування та кваліфікаційного іспиту.
«Уся ця автоматизована процедура, розроблена, до речі, за активного сприяння проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USIAD) «Україна: верховенство права», передбачала абсолютну конфіденційність та гарантії недопущення стороннього втручання у процес проходження тестування та складення кваліфікаційного іспиту», – йдеться в заяві.
Зазначається також, що у спостереженні за проведенням іспиту брали участь представники громадських організацій, ЗМІ та навчальних закладів.
«Зрозуміло, що такий публічний іспит на виявлення реального рівня правових знань та процесуальних умінь у кандидатів на посаду судді не подобається багатьом співвітчизникам (утому числі і тим, хто має депутатські посвідчення), які звикли вирішувати кар'єрні питання старим дідівським чином. А саме: елітним посвідченням, телефонним правом або тугим гаманцем», – йдеться в заяві ВККСУ.
Члени комісії обурені «безпідставними неаргументованими звинуваченнями у корупції, що публічно лунають не лише з вуст кандидатів-невдах, а й відомих у державі політиків, і залишають за собою право цивілізованого захисту ділової репутації і професійної честі. У тому числі, через суд і правоохоронні органи».
Як повідомлялось, нещодавно ВККСУ закінчила обробку тестових робіт кандидатів у судді і відібрала 687 кандидатів з 3400 на 686 вакантних посад. Прохідними були 66 із 100 балів.
Більшість перевіряючої комісії практичного завдання – представники академії, де почесним ректором є регіонал Сергій Ківалов.
Добре склали тести: син голови Львівського апеляційного суду Андрій Государський – 92 бали, 89 балів. Син екс-судді Верховного суду Руслан Жук – 93 бали, 79 балів. Син екс-голови Конституційного суду Артем Селівон – 91 бал, 82 бали.
Хороші тестові оцінки отримали також: син судді Вищого адміністративного суду України (раніше – перший заступник голови, скандально відомий боротьбою за печатку) Дмитро Сірош – 90 балів, 84 бали; син начальника головного управління юстиції в Вінницькій області В’ячеслав Льовкін – 89 балів, 82 бали; син члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів (який і перевіряв роботи кандидатів) Андрій Мікулін – 85 балів, 85 балів.