Комісія обрала чьотирьох з п’яти членів НАЗК, агентство почне роботу

16 Березня 2016, 16:06

Комісія з обрання членів Національного агентства з питань запобігання корупції в ході засідання в середу вдень зуміла прийти до консенсусу і обрати ще двох членів Агентства, що дозволяє йому почати функціонувати. Так, при мінімально необхідних 6 голосах членів комісії Руслан Рябошапка та Руслан Радецький отримали підтримку 7 представників комісії кожен.

Таким чином НАЗК може почати свою роботу.

Руслан Рябошапка – український юрист. З жовтня 2013 р. по березень 2014 р. був керівником Департаменту аналізу антикорупційної політики в неурядовій організації "Transparency International Україна". З 19 березня 2014 р. був заступником міністра юстиції України.

Руслан Радецький – юрист. Здобув популярність як адвокат Ірини Крашкової. Як відомо, жительку Врадіївки троє чоловіків, двоє з яких були співробітниками міліції, побили і зґвалтували. Завдяки зусиллям захисника, двоє правоохоронців були визнані винними і відсидять по 15 років, ще один – таксист отримав термін в 11 років.

Згідно з офіційною біографією, кандидат в члени Нацагентства також працював в РНБО, Національній телекомпанії України, був юрисконсультом "Української автомобільної корпорації", займав пост першого заступника прокурора Деснянського району Києва, був експертом при комітеті Верховної Ради з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією, був членом партії "УДАР" Віталія Кличка.

Нагадаємо, у ніч на 15 березня комісія з відбору кандидатів на посади в НАЗК не змогла дійти згоди стосовно одного з кандидатів, що призвело до блокування конкурсу. 

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з комісією заклика проголосувати і призначити двох членів НАЗК, оскільки це залишається останньою невиконаною вимогою для введення Європейським Союзом безвізового режиму для українців.