Командира військової частини з Донецька засудили до трьох років позбавлення волі

24 Грудня 2014, 12:28

Командира однієї з військових частин на Донеччині засудили до трьох років позбавлення волі за бездіяльність під час захоплення частини бойовиками. Про це повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

«До трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади у Національній гвардії України і МВС України та стягненням на користь держави понад 6 млн грн у рахунок відшкодування завданих злочином збитків засуджений командир однієї з військових частин Нацгвардії України на Донеччині», – йдеться у повідомленні.

«Вказана службова особа визнана винною в умисному невиконанні дій, які вона за своїми службовими обов’язками повинна була виконати, що спричинило тяжкі наслідки у виді підриву авторитету та бойового духу підрозділів Національної гвардії України, втрати озброєння, боєприпасів до вказаної зброї та військової техніки на суму понад 6 млн грн. При призначенні обвинуваченому покарання Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області було враховано пом’якшуючі обставини, зокрема особу винного, який до скоєння правопорушення по службі характеризувався позитивно, має низку нагород, а також наявність на його утриманні непрацездатних батьків», – додали у тексті.

Нагадаємо, у жовтні повідомили про початок судового процесу за фактом бездіяльності командира військової частини, яка призвела до захоплення арсеналу зброї бойовиками «ДНР».

Тоді повідомили, що за розпорядженням полковника особовий склад військової частини залишив її територію, внаслідок чого терористи безперешкодно заволоділи озброєнням, боєприпасами, військовою технікою та іншим військовим майном. А саме: 1608 автоматами, 146 кулеметами, 347 пістолетами ПМ, 198 снайперськими гвинтівками СВД, близько 800 тис. набоїв та більше 4,6 тис. гранат, а також 4 бронетранспортерами БТР-70 і 2 бойовими розвідувально-дозорними машинами.