Командувач ООС розповів про найгарячіший напрямок на Донбасі

18 Липня 2019, 17:30

Командувач операції Об'єднаних сил Олександр Сирський заявив, що ситуація у районі проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі залишається контрольованою, однак бойовики активізувалися на південному напрямку. Про це йдеться  інтерв'ю Сирського виданню "Армія.ФМ" від 18 липня.

 

Як заначається, продовження обстрілів позицій ООС зафіксоване фактично на всіх ділянках.

 

"Ситуація… характеризується продовженням обстрілів з боку противника наших позицій, у тому числі із застосуванням забороненої зброї. Це відмічається фактично на всіх ділянках. Найперше, у Сєвєродонецьку та на Маріупольському напрямку. По-перше, це пов’язано з тим, що мала відстань. По-друге, відстань до державного кордону РФ невелика. Ворог постійно приділяє особливу увагу саме цьому напрямку. Крім того, в районі Водяного постійно були проблеми від противника, адже вони мали там достатньо сильну позицію… Буквально місяць тому ця позиція була ними залишена. Після проведення перевірки і розмінування її зайняли наші підрозділи. Що додало тактичної переваги над ворогом, саме на цій ділянці. Тому противник відчуває небезпеку для себе і намагається її компенсувати за рахунок посилення вогневого впливу на наші підрозділи", – розповів він.

 

Командувач ООС підкреслив, що південний напрямок є найбільш напруженим та вимагає від військових постійної бойової готовності та адекватного реагування у відповідь.

 

"Ворог також на цьому напрямку несе великі втрати, тому, можливо, він намагається підтримати свій морально-психологічний стан підвищенням рівня пострілів по наших позиціях", – підкреслив Сирський.

 

Він також наголосив, що для військових не існує заборони на використання зброї. Її використовують, як і раніше, не порушуючи мінських домовленостей та Женевської конвенції.

 

"Всі розмови про те, що ми не маємо права застосовувати зброю у відповідь – не відповідають дійсності", – сказав командувач.

 

Як повідомлялося, збройні формування Російської Федерації активізували ведення повітряної розвідки на Донбасі.