Командувач НАТО в Європі рекомендував уряду США надати Україні зброю

2 Березня 2016, 12:07

Командувач силами НАТО у Європі генерал Філіп Брідлав заявив, що Росія продовжить тиснути на України та повідомив, що рекомендував уряду США надати Києву захисне озброєння. Про це він сказав під час виступу на слуханнях Сенатського комітету США з питань збройних сил, повідомили на сторінці Посольства США в Україні у мережі Facebook з посиланням на «Голос Америки».

Для захисту Європи від потенційної загрози з Росії генерал Брідлав запропонував створення сил швидкого реагування з можливістю миттєвого нарощення присутності у випадку агресії, та створення системи ротації, аби підтримувати цю присутність.

Під час слухань виникло питання захисту України, зокрема надання країні зброї. Сенатор від штату Аризона Джон Маккейн прямо запитав, чи очікує генерал, що Росія посилить агресію в Україні, і коли Вашингтон надасть Україні зброю.

«З передової в Україні надходять повідомлення про збільшення кількості атак. За останні 24 години було зафіксовано 71 атаку. Понад 450 нападів за останній тиждень. Є декілька моментів, які нас особливо турбують. Напруження відбувається у місцях, які довгий час були відносно спокійними, наприклад біля Луганська. Також, ці атаки включають озброєння, яке було заборонене попередніми домовленостями: калібр, розмір і радіус дії. Я переконаний, Росія буде посилювати чи послаблювати тиск на контактній лінії, щоб тиснути на Київ, вимагаючи від нього першим виконати його частину домовленостей, що для Києва важко зробити», – відповів Брідлав.

Після цього Маккейн попросив Брідлава уточнити його ставлення до надання Україні зброї, на що той відповів, що давав відповідні рекомендації уряду США.

«Я вже говорив раніше, ми не повинні відкидати жодних інструментів. Росія використовує усі інструменти державної сили проти України: гроші, дипломатію, інформаційні, військові та економічні ресурси. Росія тисне, використовуючи всі ці інструменти. Тому у цій військовій площині я не думаю, що ми можемо відкинути якісь інструменти впливу з нашого арсеналу. І я подав відповідні рекомендації уряду», – сказав Брідлав.

Член комітету з питань збройних сил сенатор від штату Нью-Гемпшир Келлі Айотт запитала в генерала, коли саме він подав такі рекомендації адміністрації президента Барака Обами. За словами Брідлава, він зробив це декілька тижнів тому, але наразі не отримав остаточної відповіді.

Як повідомлялося, головним військовим пріоритетом у Європі США назвали стримування російської агресії.

Нагадаємо, після окупації Росією українського Криму й заяви про анексію півострова, а також після початку агресії Москви в частині українського Донбасу союз НАТО посилює військові можливості на східних кордонах, щоб бути у змозі в разі потреби протистояти подальшій російській агресії.