Командувач латвійської армії достроково подав у відставку

25 Жовтня 2016, 20:07

Командувач Національними збройними силами (НВС) Латвії генерал-лейтенант Раймонд Граубе вирішив достроково покинути свій пост. Про це повідомили в прес-службі канцелярії президента.

Рада національної безпеки у вівторок, 25 жовтня, ухвалила заяву, в якому командир НВС просить достроково відправити його у відставку. Президент Латвії поки не коментує рішення Граубе.

Коментуючи своє рішення, Граубе сказав, що він керував НВС найдовше і вирішив піти у відставку після шести з половиною років безперервної служби на цій посаді, щоб "дати можливість розвиватися армійській піраміді".

Відповідно до закону, командувач НВС затверджується на термін чотири роки і звільняється з посади за пропозицією президента Латвії. Передбачається, що Граубе продовжить командувати НВС до моменту, поки Сейм не затвердить нового командувача.

Граубе командував НВС з 1999 по 2003 рік і з 2000 по 2014 рік, а потім за пропозицією президента був затверджений на другий термін, який мав закінчитись у 2018 році.

Нагадаємо, у Латвії з 17 до 31 жовтня на модернізованому полігоні в Адажи і в прилеглій до нього місцевості проходять міжнародні військові навчання "Срібна стріла" за участі понад трьох тисяч військовослужбовців з 10 країн. 

Раніше повідомлялось, що у Національних збройних силах Латвії провели активну "перекличку" персоналу, а також посилили спостереження за кордоном і повітряним простором держави. Приводом до цього стала висока активність армії Росії в безпосередній близькості країн Балтії.