За словами Пандольфа, сьогодні навчання серії «Сі бриз» «проводяться в складних морських умовах і об'єднують країни, зацікавлені в морській безпеці. «Сі бриз» мають чітку мету, яку ми всі розділяємо: це підтримувати вільний від загрози регіон на основі співробітництва».
Як вважає командувач 6-го флоту ВМС США, співробітництво «переходить до глибшого розуміння й взаємодії, й це, в свою чергу, приводить до підвищення безпеки».
На думку віце-адмірала, «Сі бриз – 2012» дозволять розробити стійкі й плідні відносини, зміцнити безпеку й стабільність у цьому важливому регіоні».
Як сказав Пандольф, цього року навчання проводитимуться відповідно до сценарію, пов'язаного з боротьбою з піратством, наданням гуманітарної допомоги, зі стихійними лихами. «Всі ці знання нам стануть у нагоді в майбутньому. Таким чином, «Сі бриз» об’єднують не лише країни регіону Чорного моря, але й безліч країн, зацікавлених у підтримці морської безпеки», – зазначив Пандольф.
Американський командувач флоту подякував українському керівництву за організацію «цієї величезної події».
Нагадаємо, «Сі бриз – 2012» проходитимуть із 9 до 21 липня в Одесі та Одеській області за участю військовослужбовців 17 країн.
Минулорічні навчання «Сі Бриз-2011» викликали дипломатичний конфлікт. МЗС Росії заявило, що захід в Чорне море для участі в українсько-американських навчаннях «Сі Бриз-2011» крейсера ВМС США «Монтерей», обладнаного протиракетною системою «Іджіс», викликає у Росії низку питань і показує, що США як і раніше ігнорують стурбованість Росії і демонстративно формують ту саму протиракетну конфігурацію, проти якої виступала Москва.