Командувач армією США в Європі: Українські військові використовують американське обладнання ефективніше, ніж ми самі

19 Серпня 2015, 17:19

Американським сухопутним силам є багато чому повчитися в українських колег, які часто використовують американське обладнання ефективніше, ніж військові зі США. Про це в інтерв'ю виданню Defence News командувач армії США в Європі генерал Бенджамін Ходжес.

Військовий зазначив, що був вражений прагненням українських військових до вдосконалення. Крім того, спільні навчання довели, що стереотипи щодо слабкої підготовки української армії є безпідставними.

"Американці не бували під російською артилерією або ракетними обстрілами. А українці були, і було цікаво почути від них, про що вони дізналися", – заявив Ходжес.

"Ми надали їм легкі протибатарейні радари і українці використали їх дуже і дуже ефективно. Насправді вони використовували їх так, як не використовували ми самі. І це виявилось настільки ефективно, що ми не могли про таке й здогадуватись" – наголосив генерал.

"Їхнє (військових ЗСУ — Ред.) бажання до критичного самоаналізу, бажання говорити про проблеми публічно – це була одна з найпрофесійніших речей, які я будь коли бачив у будь-якій армії" – додав Ходжес.

При цьому він зазначив, що українцям треба покращити засоби комунікації, виявлення противника і уникнення ворожого вогню.

Нагадаємо, раніше США пообіцяли виділити $500 млн для тренувань ЗСУ на Яворівському полігоні. Крім того, віце-президент США підтвердив готовність уряду США надати додатковий кредит у розмірі $2 млрд.