Автор відзначає, що за перші три роки адміністрація Барака Обами припустилася серйозної помилки у визначенні справжнього господаря Кремля, зробивши ставку на Дмітрія Мєдвєдєва, що в результаті обернулося цілою низкою принципових прорахунків у взаєминах із Кремлем.
«Сподіваючись, що Мєдвєдєв балотуватиметься на повторний термін, адміністрація Обами погодилася зменшити ядерні сили США в межах Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-III), відійшла від початкового плану розгортання ПРО в Польщі та Чехії і почала безрезультатні перемовини з Росією щодо протиракетної оборони», – відзначає автор.
На решті пострадянського простору Адміністрація Обами провадила політику нехтування геополітичними інтересами, а ще приглушувала критику на адресу Кремля за порушення демократичних свобод.
Автор припускає, що президентська виборча кампанія Мітта Ромні швидше за все розверне цей курс у протилежному напрямку.
«Його зовнішньополітична команда, в якій згуртувалися «неоконсерватори» й «реалісти», вже звинуватила Росію у відмові від бодай імітації демократичних ціностей та підходів. Сам кандидат у президенти і його представники назвали кремлівську політику «геополітичною загрозою» для США й засудили ув’язнення Міхаіла Ходорковского, лідерів опозиції і навіть членів групи Pussy Riot як наступ на демократичні цінності, а також відкрито висловлювалися про махрову корупцію влади РФ», – відзначає автор.
Більше про це читайте у статті "Наслідуючи Рейґана" у № 36 "Українського тижня".
Читайте також: Жоден із кандидатів на президентське крісло у США не може похвалитися лідерством у виборчих перегонах