За словами Полянського, з 2003 по 2009 роки в Україні було закрито 870 шкіл.
Зокрема, у кризові 2008-2009 роки було закрито 400 шкіл – 179 та 221 відповідно.
Присутня на брифінгу координатор напряму "Товариство знань" в уряді змін, перший директор Українського центру оцінювання якості освіти Лілія Гриневич наголосила, що влада проводить оптимізацію шкільних закладів непродумано та всупереч здоровому глузду. За її словами, чимало шкіл, які підлягають закриттю, мають необхідну кількість учнів, та знаходяться у кращому стані ніж ті, в які учнів мають намір переводити.
Полянський також повідомив, що на даний час школи забезпечені підручниками на 60-80% залежно вiд предметів та регiону. При цього, за його словами, досі не надруковано жодного підручника мовами нацменшин, а таких потрібно 24 тисяч.
Учасники брифінгу також повідомили, що цього року у школу підуть 4,5 мільйонів учнів, серед них – 416 тисяч першокласників.
Нагадаємо, 25 серпня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що об’єднання шкіл є неминучим. За його словами, об'єктивно в Україні скоротилася кількість школярів й у багатьох школах наповнюваність часто становить близько 10 учнів, що не дає змоги говорити про якісну освіту.
Зокрема, лише на Донеччині цього року планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% загальної кількості.
Закриття шкіл на Донеччині супроводжується акціями протесту батьків учнів цих навчальних закладів та громадськості.