Колишньому голові “виборчої комісії” у Криму оголосили підозру у держзраді

20 Березня 2018, 15:59

Колишньому голові "виборчої комісії", який підготував та склав підсумковий протокол про нібито підтримку рішення щодо входження Криму до складу РФ на правах окремого суб’єкту, повідомлено про підозру у державній зраді, посяганні на територіальну цілісність України та у вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу.

 

Про це повідомив речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко у себе на сторінці у Facebook.

"Прокуратурою Автономної Республіки Крим спільно із слідчим відділом ГУ СБУ в АРК (з дислокацією в м. Херсон) оголошено про підозру громадянину України – так званому голові незаконно утвореної на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим «Виборчої комісії Республіки Крим» у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України, у вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, а також державної зради", – написав Лисенко.

 

За словами речника, підозрюваний був з 2010 року головою виборчої комісії Автономної Республіки Крим та погодився очолити комісію з проведення так званого «загальнокримського референдуму». Він забезпечив його підготовку та проведення, підготував та склав підсумковий протокол, в якому зазначалося про нібито підтримку рішення про входження Криму до складу РФ на правах окремого суб’єкту.

 

 Це, зазначив Лисенко, забезпечило незаконне "приєднання" півострову до Росії.

 

Окрім цього, за версією слідства, підозрюваний забезпечив підготовку та проведення на території АР Крим та м. Севастополя незаконних виборів до органів місцевого самоврядування і законодавчих органів у 2014 році, незаконних виборів до Держдуми РФ у 2016 році та забезпечив підготовку та проведення у Криму незаконних виборів президента РФ 18 березня цього року.

 

Речник повідомив, що за словами прокурора Автономної Республіки Крим Гюндуза Мамедова, громадянин України є одним із основних фігурантів у підготовці та проведенні усіх незаконних виборчих процесів на території Криму.

 

Зазначається, що слідством зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України.

 

«За вчинення цих злочинів КК України передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років», – підсумував Лисенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав очільникам дипломатичних відомств країн-членів Європейського Союзу під час зустрічі у Брюсселі список зі 140 осіб, які були причетні до організації та проведенні незаконних виборів в окупованому Криму.