Колишнього мера збанкрутілого Детройта засудили до 28 років в’язниці

11 Жовтня 2013, 09:21

"Люди в Детройті перебувають у тяжкому становищі. Велика частка провини за це лежить на мені", – зізнався екс-градоначальник після оголошення вироку .

Раніше суд присяжних визнав 43-річного Кілпатрика винним в рекеті, шахрайстві, хабарництві та ухилянні від сплати податків.

За словами прокурорів, Детройт потребував сильного керівника, який допоміг би впоратися з важким фінансовим становищем, бідністю і злочинністю, а замість цього одержав градоначальника, який гнався за наживою, використовуючи своє службове становище.

Кваме Кілпатрик зайняв пост мера Детройта 2001 року. Тоді багато хто сподівався, що молодий темношкірий політик, який вважався зіркою Демократичної партії, зможе поправити катастрофічне становище справ в економіці міста. Однак він не виправдав сподівань.

Кілпатрик пішов у відставку в 2008 році після того, як одна з місцевих газет викрила його таємний любовний зв'язок з підлеглою. Спочатку екс-мер всі звинувачення відкидав, проте потім зізнався в дачі неправдивих свідчень і повинен був виплатити місту мільйон доларів як відшкодування збитку. Кілпатрик заявив, що не має необхідних коштів. Коли з'ясувалося, що це не так, йому довелося провести 14 місяців у в'язниці.

Як відомо, влада Детройта, штат Мічиган, оголосила у липні про банкрутство через неможливість виплатити майже 20-мільярдні борги. Кризовий керівник міста Кевін Орр планує провести реструктуризацію боргу до 2014 року. Передбачається, що багато кредиторів не отримають майже нічого. Місто перебуває в кризі, його населення скоротилося з 2000 року більш ніж на чверть – до 700 тисяч осіб. Бюджетний дефіцит міста складає більше $380 мільйонів, а загальний борг оцінюється в суму від $17 до $20 млрд. 

Федеральний уряд заявив, що не рятуватиме місто Детройт, колишню столицю автопрому, від найбільшого в історії США муніципального банкрутства. 

Як відомо, 1 жовтня фінансування діяльності понад 40% американських державних установ тимчасово припинилося. Вперше за 17 років на роботу не вийшли тисячі федеральних службовців.

З жовтня посольство США в Україні тимчасово призупинило свою роботу.

Позначки:

читати ще