Колишній помічник заявив, що Волга намагався домовитися зі всіма фігурантами справи

7 Березня 2012, 08:58

Про це пише газета «Коммерсанть-Украина».

Зокрема, Чернушенко, обвинувачений за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК («пособництво в одержанні хабара в особливо великому розмірі»), відмовився від деяких свідчень, даних ним під час досудового слідства. У залі Шевченківського районного суду він заявив, що на попередніх допитах він «за вказівкою зверху говорив неправду». Однак допитВолги і одного з прокурорів продемонстрували, що мова йде про неточності в показах, а також про факти, які Чернушенко не повідомляв слідству.

За словами Чернушенка, 3 лютого 2011 року Волга був першим, хто повідомив йому про затримання директора департаменту тимчасового адміністрування фінансово-кредитних установ Держфінпослуг Віктора Адамовича. Під час тристоронньої зустрічі за участю ще одного обвинуваченого – директора департаменту юридичного забезпечення комісії Євгена Гантімурова – була вироблена єдина версія того, що сталося і план подальших дій. За словами Чернушенка, версія полягала в тому, що кошти виходили для рефінансування «Першого кредитного товариства». В ході допитів чиновники готувалися посилатися на ст. 63 Конституції України.

Після цього Волга заявив клопотання про залучення Чернушенко до кримінальної відповідальності за дачу завідомо неправдивих показань, але суд відклав його розгляд до винесення вироку. Захист Волги побачивв показаннях Чернушенка «руку»державного обвинувачення.

Адвокат Євген Солодко заявив клопотання про перевірку дзвінків мобільних телефонів Євгена Гантімурова і двох прокурорів, а також виписки з журналу відвідування прокуратури. Більше того, Солодко повідомив, що представники державного обвинувачення прослуховують його розмови з Волгою в слідчому ізоляторі.

«У мене немає доказів, оскільки туди заборонено проносити технічні прилади, але дещо з сказаного сьогодні наводить на таку думку», – сказав він. Колегія суддів відхилила це засноване на припущеннях клопотання.

Ще один несподіваний факт повідомили представники прокуратури. Вони заявили, що, перебуваючи в камері, Волга користується мобільним телефоном. Більш того, сторона звинувачення стверджує, що Волга нібито вів переговори про зняття з нього звинувачення з наступним виїздом до Італії та отриманні громадянства цієї країни. За версією прокурорів, з телефону підозрюваного могли здійснюватися дзвінки з метою залякування осіб, які дають свідчення проти екс-чиновника. Звинувачення попросило суд звернутися в прокуратуру для вилучення телефону і фіксації дзвінків з нього.

Сторона захисту спробувала довести, що ця інформація не має відношення до даної справи. Адвокат зауважив, що такими заявами прокурори намагаються домогтися тривалого утримання його підзахисного під вартою. Він нагадав, що на розрахунковий рахунок суду вже перерахована максимальна сума застави – 289 тис. грн, тому обвинувачі намагаються не допустити можливого звільнення Волги. Єдиним, хто підтвердив факти погроз з боку представників Волги, був Віктор Адамович.

«Я побоююся за своє життя, рідних і близьких», – сказав Адамович.

Судді прислухалися до заяви звинувачення і направили в прокуратуру звернення з проханням перевірити викладені ним факти.

Нагадаємо, 19 липня за підозрою в отриманні 0,5 млн доларів хабара також було затримано і колишнього голову Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, лідера партії "Союз лівих сил" Василя Волгу.

20 липня Печерський районний суд Києва вибрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 2 місяці, строк його перебування під арештом неодноразово продовжувався в судовому порядку.

Адвокат Євген Солодко прогнозував завершення судового слідства в справі його підзахисного й оголошення вироку не раніше травня.

Позначки: