Колишній політв’язень Афанасьєв подасть у ЄСПЛ позов проти Росії через тортури

29 Червня 2016, 15:01

Колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв планує подати в Європейський суд із прав людини позов на російське правосуддя через тортури, яких він зазнав у російській в'язниці. Про це Афанасьєв розповів в інтерв'ю Укрінформу.

"Ті, хто це робив, – злочинці, а зі злочинністю треба боротися: порушувати проти них справи, шукати, затримувати, саджати за ґрати й карати за те, що вони роблять!", – сказав Афанасьєв.

На запитання, чи збирається він подавати позов у Європейський суд із прав людини, Афанасьєв відповів ствердно.

"У мене є адвокат Олександр Попков, є захисники з Росії, у нас є кейси, з якими ми будемо працювати й будемо подавати до суду (ЄСПЛ – ред.)", – зазначив він.

"Я добре пам'ятаю не лише всіх тих, хто мене катував, а тих, хто принижував, затримував, порушуючи українські закони, незаконно утримував за ґратами", – заявив Афанасьєв.

"Цих законів, які вони порушили, дуже багато, тому, я вважаю, що ми будемо боротися, переслідувати, шукати всіх, хто чинив злочини не тільки проти мене, а насамперед проти українського народу. Тому що вони арештовували мене не просто як Геннадія Афанасьєва, а як громадянина України", – додав він.

Як повідомлялося, 14 червня засуджених у РФ українських політв'язнів Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка обміняли на організаторів так званої "Бессарабії" Олену Гліщинську і Віталія Діденка. 

Також нагадаємо, адвокат засудженого в Росії політв'язня Сергія Литвинова Віктор Паршуткін готується подати скаргу в цій справі до Європейського суду з прав людини.