Колишні політв’язні заявили про політичні переслідування в Україні

19 Червня 2020, 18:24
Колишні українські політв'язні Ахтем Чийгоз, Олег Сенцов, Володимир Балух, Микола Карпюк, Євген Панов, Микола Сізанович, Олександр Кольченко, Ігор Козловський і Володимир Жемчугов звернулися до влади та громадян із заявою про те, що в Україні відбуваються переслідування за громадянську або політичну позицію. Про це 19 червня вони заявили під час спільної пресконференції, як повідомляє кореспондент Укрінформу.
 
 
"Ми вважали, що лише в Росії та на окупованих територіях, де нема закону, людей переслідують за їхні погляди. Повернувшись до України, я побачив, що така ж сама система існує в Україні. Людей переслідують за громадянську або політичну позицію. Мені б дуже хотілося, щоб наша влада зосередилася не на переслідуваннях колишніх активістів чи політиків, а працювала на побудові дійсно незалежної судової системи, тому що там у нас дуже великі проблеми – вона майже не реформована. Щоб влада зосередилася на реформуванні прокуратури, яка повинна бути незалежною, на реформі Міністерства внутрішніх справ", – зауважив Сенцов.
 

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв'язень і народний депутат Ахтем Чийгоз зауважив, що процеси, які зараз відбуваються, є дуже загрозливими. 

 

Це стосується всіх напрямів: як політичних репресій, так і атаки на мову, так і стосовно армії, і всього, що ми після Революції Гідності змогли побудувати в нашій державі. Тому ми кажемо, що це неприпустимо, і люди, коли кажуть "Ні – реваншу", "Ні – капітуляції", мають на увазі згадані мною процеси. Це стосується й тих в'язнів, які перебувають у тюрмах Росії, і їх треба визволяти", – зазначив Чийгоз.

 

Нагадаємо, що 16 червня Громадське понадпартійне об'єднання громадських організацій "Рух Опору Капітуляції" (РОК) звернулося до урядів демократичних держав та міжнародних провозахисних органіхацій з повідомленням про політичні переслідування в Україні.