«Коли ураган у Москві, а дах зносить в Парижі». Реакція соцмереж на заяву Путіна про Анну Ярославну

30 Травня 2017, 09:54

У понеділок, 29 травня, у Парижі після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном, президент Росії Влідімір Путін назвав доньку князя Ярослава Мудрого Анну Ярославну «руською» і заявив, що французько-російські взаємини почалися з її шлюбу з Генріхом I у 1051 році.

Таке перекручування історії викликало жваве обговорення у соцмережах та спонукало український посадовців і дипломатів висловитися на цю тему.

Зокрема заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків написав на своїй сторінці у Facebook, що знамените Реймське Євангеліє, яке використовувалося під час коронацій французьких королів, спочатку було власною книгою Анни з відомої бібліотеки Ярослава Мудрого, її батька – великого князя Київського.

А от український дипломат Валерій Чалий вважає, що все набагато складніше та що в цих словах проглядається намагання показати, що королівські, а потім й імперські європейські династії залежали від Росії.

Тиждень зібрав реакцію українського сегменту соціальних мереж на неоднозначні слова Путіна. 

Нагадаємо, технологію привласнення української історії Путін використовує не вперше. У квітня 2014 року під час «Прямої лінії» з росіянами він назвав південно-східну Україну «Новоросією» та закликав забезпечити права росіян в цих регіонах.