Кольорові контактні лінзи: питання та відповіді

29 Листопада 2022, 12:45

Всім відомо, що контактні лінзи — це засіб для корекції вад зору, втім як щодо контактних лінз як засобу для експериментів зі своєю зовнішністю? Коли ми хочемо дещо оновити свій імідж, перше, що спадає на думку це нова зачіска, чи може новий одяг сміливого стилю. Але сучасні виробники оптики пропонують ще один, дійсно оригінальний варіант — новий колір очей. Йдеться про кольорові контактні лінзи, що дозволяють не лише чітко бачити, але й міняти відтінок райдужки. Міняти тимчасово, звісно, доки на поверхні ока знаходиться лінза.

Якщо у вас, наприклад, блакитні очі, за допомогою кольорових лінз ви можете спробувати карий, зелений відтінки, або навіть дещо більш екстравагантне: фіолетовий, чорний, червоний, жовтий, рожевий. Палітра відтінків, що її пропонують бренди-виробники кольорових лінз досить розмаїта. Як приклад кольорових лінз з великим вибором відтінків — лінзи Interojo та лінзи Adria.

Зібрали популярні питання про кольорові лінзи й відповіли на них просто та зрозуміло.

Яким чином лінзи змінюють колір очей?

Кольорові лінзи мають спеціальний шар, що забарвлений в той чи інший відтінок та імітує малюнок райдужки людського ока. Коли така лінза поміщається на поверхню ока, її забарвлений шар «перекриває» натуральний колір райдужки, змінюючи його таким чином.

Чи псують кольорові лінзи видимість?

Ні, кольорові лінзи, як і звичайні, не псують видимість при носінні. Якщо носити кольорові лінзи з діоптріями, то гострота зору буде краща, якщо лінзи «нульові», то оптична сила очей не змінюватиметься.

Варто зазначити, що від носіння кольорових лінз все ж радять відмовитися у темну пору доби.

Чи можна носити кольорові лінзи кожен день?

Так, якщо це дозволяє інструкція лінз. Є лінзи з різними режимами заміни та носіння: денним, пролонгованим, безперервним. Ви можете вибрати той варіант, що найкраще підходить під ваші особисті потреби. Але вкрай важливо перед покупкою лінз пройти діагностику очей у лікаря-офтальмолога. Лікар дасть комплексну оцінку стану вашої зорової системи та порадить, які саме лінзи вам ліпше носити.

З якого віку можна носити кольорові контактні лінзи?

Вікових обмежень на носіння лінз немає. Втім якщо йдеться про дітей, то фахівці радять починати носіння контактних лінз не раніше 7-8 років. Річ у тім, що малеча дошкільного віку не може самостійно доглядати за лінзами та правильно ними користуватися.

Чи можуть носити кольорові контактні лінзи ті, хто немає проблем із зором?

Звісно. Є кольорові лінзи без діоптрій, тобто з нульовою оптичною силою — вони ніяк не впливають на зір і призначені для користувачів, які не мають потреби в корекції.