Коломойський про звільнення: наступним кроком було б звинувачення у сепаратизмі

28 Березня 2015, 13:29

Екс-губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський заявив, що пішов з посади губернатора через загрозу звинувачень у сепаратизмі. Про це він розповів у інтерв'ю газеті The Washington Post.

"Я думав, що ситуація зайшла занадто далеко, що наступним кроком буде звинувачення в сепаратизмі, і я прийняв це рішення (про відставку, – ред.), щоб заспокоїти ситуацію і показати людям, що я не буду триматися за своє крісло, якщо суспільство вважає, що мені потрібно піти", – заявив Коломойський.

Видання повідомляє, що події після інциденту біля офісу "Укранфти"Коломойський назвав "інформаційної вакханалією".

"Почалася велика інформаційна вакханалія, і я почав думати, що я не хочу більше бути мішенню", – додав він.

Коломойський звинуватив українську владу в тому, що ті намагаються залучити електорат за рахунок нападок на олігархів.

"Щоб отримати нових виборців, вони повинні знайти нову тему, за рахунок якої можна рекламувати себе. Кращі кандидати для жертви електорату – це олігархи", – зазначив він.

Розповідаючи про конфлікт з президентом України Петром Порошенко, Коломойський допустив, що він і його заступники могли "зробити щось погане" через свою незалежну позицію.

"Я його (Порошенка, – ред.) підлеглий, але вів себе як рівний. І це завдавало йому дискомфорту", – заявив олігарх.

Коломойський визнав, що він погано вписується в схему "вертикальної президентської влади".

"Зі свого боку я нічого не міг зробити по-іншому. Я не професійний політик. Але я розумію, що є прикладом для інших, і якщо кожен буде діяти самостійно, то президент не знадобиться", – сказав він.

Коломойський зазначив, що не має планів на майбутнє в політиці.

Як повідомлялося, вночі 25 березня після конфліктів, пов'язаних із захопленням українських держпідприємств "Укртранснафта" і "Укрнафта" президент Петро Порошенко звільнив Ігоря Коломойського з посади голови Дніпропетровської ОДА.