За словами Колєснікова, Україна готова до реалізації спільних з ЄС проектів з розвитку транспортної інфраструктури.
Колесніков також зазначив, що залишилося декілька «маленьких, проте дуже важливих кроків для того, щоб між Україною та ЄС було підписано договір про Відкрите небо».
Віце-прем’єр-міністр також підкреслив, що для України є винятково важливим встановлення безвізового режиму між Україною та країнами ЄС, що, за підрахунками спеціалістів, може в півтора-два рази збільшити кількість українських туристів, які приїжджають із України до країн ЄС.
Загалом, за словами Колеснікова, одне з основних завдань Уряду України – інтеграція національної транспортної мережі в європейську, досягнення європейських норм безпеки, зниження техногенного навантаження транспорту на навколишнє середовище, підвищення якості та доступності транспортних послуг. Україна поділяє погляди ЄС щодо необхідності оновлення наявної моделі взаємодії в сфері транспортних перевезень, а відтак – активно долучається до процесів, спрямованих на підвищення ефективності перевезень в рамках міжнародних транспортних коридорів.
На переконання Колеснікова, повноцінно розкрити транспортний потенціал Європи буде можливо лише налагодивши ефективну взаємодію з транспортними мережами сусідніх країн. У цьому контексті першочергове завдання для всіх сторін – вироблення прозорих, чітких механізмів відбору проектів і визначення інструментів їх фінансування.
Як повідомлялось, народний депутат України Тарас Чорновіл вважає, що Україні не варто шантажувати Європейський Союз у процесі підготовки угоди про асоціацію тим, що у разі непідписання документа зовнішньополітичний вектор Києва може бути змінено.
Нагадаємо, 25 жовтня фракції Європарламенту узгодили текст резолюції по Україні.
Остаточний текст резолюції по Україні став результатом компромісу усіх політичних сил Європарламенту. Переговори з приводу укладання Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною вирішено не припиняти. Але депутати погодилися, що доля цього документа після його узгодження та підписання має бути поставлена у залежність від поступу Києва на шляху демократизації.
Водночас керівництво ЄБРР вважає, що ув’язнення колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко є поганим сигналом для інвесторів.