Колесніков розводитиме свиней у Росії

19 Листопада 2013, 10:05

"На зустрічі було розглянуто пропозицію українських партнерів про розширення напрямків бізнесу в Курській області. Зокрема, пропозиція про будівництво свинокомплексу в одному з районів регіону, а згодом і про створення вертикально-інтегрованого холдингу, що працює за повним замкнутим циклом: від вирощування продукції рослинництва і виробництва кормів – до глибокої переробки м'яса, власної логістики та реалізації виробленого товару в торговельній мережі", – йдеться в повідомленні, пише "Коммерсантъ Украина".

Детальніше про плани Колеснікова та Омеляновича розповів перший віце-губернатор Курської області Олександр Зубарєв.

За його словами, перша черга свинокомплексу потужністю 10-20 тис. т свинини в живій вазі може бути введена вже до кінця 2014 року. "Ці плани поки не відображені в інвестиційних угодах, і інвестор ще остаточно не вибрав майданчика для розміщення виробництва", – уточнив Зубарєв.

Як повідомив Колесніков, до 2022 року він разом з бізнес-партнерами планує вийти в Росії на виробництво 100 тис. т забійної ваги на рік. Він не зміг уточнити загальну суму інвестицій у даний проект.

"Український комплекс коштує $450 млн, з яких вже вкладено $330 млн. У скільки обійдеться реалізація проекту в Курській області, я не знаю", – сказав Колесніков.

Заявлені власниками "АПК- Інвест " плани з розвитку бізнесу в Росії дозволять їм увійти до п'ятірки найбільших в країні виробників свинини.

Однією з основних причин майбутнього відкриття виробництва в Росії є бажання власників "АПК -Інвест" диверсифікувати ризики від постійних торгових обмежень між країнами, вважає директор Асоціації свинарів України Артур Лоза. "На жаль , від загострення політичних взаємовідносин між Україною і Росією страждають в першу чергу українські компанії, продукція яких потрапляє по санкції російських держслужб", – відзначає він.

В Україні компанія "АПК- Інвест" реалізує проект будівництва свинокомплексу на 600 тис. голів. Враховуючи, що курський проект передбачає утримання близько 1,2 млн голів свиней – у два рази більше , ніж український , відповідно, сума інвестицій може виявитися в два рази вище – порядку $ 900 млн.

Нагадаємо, одним із запорук успіху "АПК-Інвест" на ринку України є компенсація до 50% вартості свинокомплексу з держбюджету.

Позначки: