Колесніков переклав проблему з Hyundai на попередників

26 Грудня 2012, 11:19

«Цей проект дістався мені від попереднього керівництва міністерства. Тим не менш, як людина, яка брала безпосередню участь в цьому проекті, можу заявити, що всі технічні служби ДП «Укрзалізниця» не просто просили, але наполягали на впровадженні поїздів з місцями для сидіння. Тому що вони максимально ефективні та доступні для пасажирів» – сказав Колесніков.

Він наголосив, що всі Hyundai придбали, бо «Укрзалізниця» наполягала на такому парку поїздів. Також він вказав на безальтернативності закупівлі Hyundai до Євро-2012, зокрема, на те, що поїзди Siemens, як правило, коштують на 30-35% дорожче.

Він додав, що часу на зимові випробування потягів не було. «Хоча я не залізничник, але все-таки пропонував у січні минулого року прогнати їх по Транссибірської магістралі і заодно провести випробування, замість того щоб доставляти поїзди пароплавами. До речі, росіяни нам в цьому могли допомогти. Але «Укрзалізниця» відмовилася від цієї ідеї», – сказав Колесніков.

Він вважає, що є недоробки як з боку виробника, так і з боку експлуатанта. «Тому, якщо компанії хочуть продавати поїзди «Укрзалізниці», вони повинні виробляти їх в Україні. Компанія Hyundai хоче виробляти поїзди на своєму українському заводі. Якщо поїзди будуть адаптовані, це не вплине на подальшу співпрацю з Hyundai. Упевнений, всі помилки будуть усунені. Всі поїзди знаходяться на гарантії Hyundai, і компанія компенсує несправності»,  – підсумував екс-міністр.

Нагадаємо, раніше екс-міністр інфраструктури Борис Колесніков назвав проблеми із швидкісними поїздами Hyundai технічним непорозумінням, через яке йому соромно і неприємно

Компанія Hyundai вибачилась за завдані українським пасажирам незручності при користуванні швидкісними електропоїздами власного виробництва та вже розпочала роботи з ліквідації несправностей, які у першу чергу пов’язані зі складними зимовими погодними умовами.

Читайте також: Хто відповість за зламані Hyundai?