Колесніков очікує, що мінімальна виручка від проведення Євро-2012 становитиме $1,3-1,5 млрд

28 Травня 2012, 07:49

Про це він заявив в інтерв’ю газеті «Коммерсанть-Украина».

Зокрема, Колесніков повідомив, що як в Україні, так і Польщі дуже висока ступінь готовності до чемпіонату.

«Операційні витрати України на проведення Євро склали $55 млн. Ці гроші витрачені разово і не будуть повернуті. Вони пішли на мовну підготовку персоналу, рекламну, інформаційну підтримку турніру. Загальна ж вартість підготовки до чемпіонату склала $5 млрд. Ці кошти переважно були спрямовані на будівництво аеропортів, доріг, підготовку транспортної інфраструктури. А Польща витратила на підготовку до чемпіонату $34 млрд», – заявив він.

Водночас на запитання, як він планує повернути витрачені кошти, Колесніков відповів:

«Я думаю, на туризмі Україна заробить в рази більше. Вважаю, мінімальна виручка складе $1,3-1,5 млрд. Нам би дуже хотілося, щоб український бізнес почав працювати на повну потужність. У приймаючих містах (Київ, Львів, Донецьк, Харків – Ред.) у нас багато ресторанів, кафе, готелів дуже високого рівня. І ви не забувайте, що в цілому чемпіонат – це дуже хороший промоушен для нашої країни. Що ж стосується інвестицій в аеропорти, то їх будували не тільки до Євро. Вони розраховані на 30-40 років, а експлуатація злітно-посадкових смуг – на 75 років. Це довгострокові вкладення».

Нагадаємо, Нацагентство з підготовки до Євро-2012 повідомило, що у 2008-2011 роках на підготовку до Євро-2012 було виділено 41 мільярд 732 мільйони державних коштів.