Колесніченко зайнявся “політичним популізмом”: вимагає позбавити компанію ліцензії через мовний закон

Акценти
6 Листопада 2012, 07:45

Як повідомив газеті "Коммерсант-Украина" Колесніченко, до нього звернувся житель Одеси зі скаргою на те, що співробітники "Інтертелекому" відмовилися укладати з ним договір про надання телекомунікаційних послуг російською мовою.

"На мій депутатський запит в компанії відповіли, що готові усно перекласти всі умови контракту на російську мову. Але як може людина сприйняти всі нюанси на слух і після цього підписати документи, в яких може бути важлива кожна кома?" – дивується Колесніченко.

Крім того, він звернувся до Генпрокуратури з проханням притягнути співробітників ТОВ "Інтертелеком" до відповідальності, аж до кримінальної, за порушення мовного закону.

У ТОВ "Інтертелеком" Вадиму Колесніченку відповіли, що договір належить до первинної документації і, відповідно до закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", повинен бути складений українською мовою.

"У ч. 1 ст. 25 закону України "Про засади державної мовної політики" чітко зазначено, що у сфері надання послуг поштового зв'язку і телекомунікацій в Україні вживаються державна мова, регіональні мови або мови меншин. Тобто документи підприємств можуть бути складені на будь-якій з перерахованих мов на розсуд керівництва самих підприємств", – вказано у відповіді "Інтертелекому" на депутатський запит.

У НКРЗІ вчора поки не відреагували на заяву Колесніченка.

Тим часом керуючий партнер юридичної компанії "Астерс" Олексій Дідковський назвав вимогу народного депутата "політичним популізмом". "Якщо споживач вважає, що його права порушені, нехай звертається до суду, який і повинен підтвердити або спростувати факт порушення його прав", – пояснив Дідковський.

Нагадаємо, в Одесі російська мова отримала статус регіональної ще в серпні.

Зазначимо, що Вадим Колесніченко обраний народним депутатом нового скликання по округу у Севастополі.

90