"Голова КМДА Олександр Попов черговий раз офіційно зазначив про те, що начебто він повернув книгарню "Сяйво" киянам! Крім того пообіцявши поставити в оновленому приміщенні станок з миттєвого друку книжок! Чия хвороблива уява та фантазія надихнула Попова на ідею придбати "чудо закордонної техніки" для киян, в скільки обійдеться ця забаганка міському бюджету й взагалі кому й навіщо це потрібно?", – заявилаВалова.
Вона додала, що історія перетворення об'єктів культурного призначення демонструє багаточисельні трансформації книгарень, видавництв, кінотеатрів, бібліотек в "об'єкти безкультурного призначення".
"Що буде з "Сяйвом" за один-два роки. Робитимемо ставки: брендовий бутік, ресторан або нічний клуб, в якому, десь у куточку, в якості реліктової прикраси одиноко стоятиме друкувальний станок, на згадку про вчинок Попова", – зазначилапрес-секретар "Сяйва".
Колектив книгарні "Сяйво" черговий раз заявляє про те, що боротьба за збереження концепції діяльності книгарні триватиме.
Зауважимо, Київська міська державна адміністрація має намір відкрити книгарню "Сяйво" до Дня звільнення Києва, 6 листопада.
Нагадаємо, днями голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець повідомив, що в колишній книгарні "Сяйво" київська влада планує розмістити кафе та друкарню, щоб "поки друкарня виконуватиме замовлення, замовники могли випити кави".
На задум київської влади місто витратить майже 2 млн грн з бюджету столиці вже цього року лише для закупівлі друкарського обладнання. За відповідні зміни до бюджету Києва проголосувала більшість Попова в Київраді.
"Це голосування по суті дало старт процесу перепрофілювання приміщення, де тепер одночасно розміщуватиметься і книгарня, і друкарня, і кафе, та остаточного знищення колективу, що багато років вів боротьбу за збереження книгарні", – заявив Бригинець.
Депутат зауважив, що КМДА формально пропонує колективу книжкового магазину "Сяйво"працювати у новоствореному комунальному підприємстві, яке, звичайно ж, вже не називатиметься "Сяйво", адже ця назва належить колективу, що працював в цьому приміщенні до виселення командою Леоніда Черновецького.
Зазначимо, книгарню "Сяйво"закрили 8 лютого 2010 року. Шевченківська РДА продала приміщення ТОВ "Абріль-студіо". Тоді в магазин з′явилися представники нових власників, заварили вікна залізними щитами, а вхід кілька місяців був перегороджений вантажівками. Господарський суд Києва визнав недійсним договір купівлі-продажу приміщення магазину і повернув його в комунальну власність.