Кольченко заявив, що готовий почати голодування слідом за Сенцовим

22 Травня 2018, 16:02

Незаконно засуджений у Росії українець Олександр Кольченко написав листа, де пояснив, що готовий підтримати українського режисера Олега Сенцова, якого утримує РФ, та оголосити голодування. Про це він написав у своєму листі українському режисерові, передає у вівторок, 22 травня, Радіо Свобода.

 

Кольченко довелося докладно розповісти зміст листа адвокатові Світлані Сидоркіній, яка навідала його в колонії в Копейську.  через те, що цензура могла його не пропустити.

 

«У листі він написав, що, на його думку, голодування може бути ефективним для захисту тільки в тому випадку, якщо держава дорожить своєю репутацією. Вважає, що у випадку з Олегом – Росія може проігнорувати його голодування, не даючи померти, просто застосувавши примусове годування і відправивши його на психіатричну експертизу. Смерть Магнітського в Росії нічого не змінила, замість цього був прийнятий Закон Діми Яковлєва. Він не відмовляє Олега, оскільки знає, що він впертий і рішення свого не змінить. Він дуже побоюється за його здоров'я, оскільки знає про клімат та умови життя в Лабітнангі від інших ув'язнених, ще з часів, коли вони з Олегом йшли по етапу. Хоча Саша і не згоден з методом Олега, але поважає його позицію про звільнення політв'язнів України з російських катівень і готовий підтримати Олега, якщо буде необхідність», – розповіла адвокат.

 

Сидоркіна також зазначила, що намагалась відмовити Кольченка від голодування, пояснюючи це його проблемами зі здоров'ям.

 

Крім того, Кольченко написав офіційне звернення на адресу президента РФ Владіміра Путіна з вимогою втрутитися у ситуацію з Сенцовим та звільнити режисера. Однак він побоюється, що цензура може не пропустити і цього листа.

 

Нагадаємо, 17 травня український політв'язень Кольченко написав листа Сенцову, де побажав кінорежисеру здоров'я і сил, які "знадобляться на волі в Україні".

 

14 травня у Росії незаконно ув'язнений український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування.