Кольченко, якого незаконно засудили в РФ, відмовився просити про помилування

25 Березня 2016, 16:36

Незаконно засуджений в РФ кримський активіст Олександр Кольченко заявив, що не буде просити про помилування. Про це він розповів у листі, який передав через свого адвоката.

У середу 22 березня Світлана Сидоркіна вперше змогла зустрітися зі своїм підзахисним після його етапування в одну з колоній Челябінської області. За словами адвоката українця, її дві години не пускали до Олександра, пояснивши це тим, що встановлювали її особистість.

Також Сидоркіна повідомила, що до Кольченка застосовуються невідповідні дисциплінарні стягнення. «Щодо нього дійсно одразу після прибуття в колонію були застосовані два дисциплінарних стягнення у вигляді поміщення в ШІЗО, терміном на сім діб, в цілому він провів у ШІЗО 15 діб. Підстави для застосування зазначених дисциплінарних стягнень були абсолютно неспівмірні дисциплінарному проступку – за використання жаргонної лексики в розмові і за те, що не привітався зі співробітниками. Подібне ставлення до політичних в'язнів схоже у нас стає традицією», – повідомила адвокат.

Нагадаємо, Олександр Кольченко був засуджений в Росії до десяти років колонії нібито за підготовку і вчинення терористичних актів у Сімферополі. На початку березня 2016 року його етапували до виправної колонії №6 Копейська, Челябінської області. Зазначимо, що російська влада офіційно визнала Кольченка громадянином України.