Коболєв пояснив, скільки насправді буде коштувати запропонований Росією газ

30 Червня 2016, 20:40

Реальна ціна запропонованого Україні "Газпромом" газу на третій квартал з урахуванням його більш високої калорійності складе $172-175 за 1 тис. куб. м. Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Та формула, яка закладена в контракті пані Тимошенко, вона ще й передбачає коригування на калорійність. І реальна ціна цього газу, я думаю, буде становити не менше $172, а можливо і $175, залежно від того, яку калорійність "Газпром" подасть нам із східного кордону. Контракт збудований таким чином, що ми не можемо контролювати калорійність, і це питання росіян", – сказав він.

"Тому ми говоримо про ціну, я думаю, близько $173, якщо оптимістично", – додав глава НАК.

"Існуючий контракт побудований таким чином, що для того, щоб почати відбір газу, ми повинні відразу зробити передоплату великого обсягу. Це щонайменше 3 млрд куб. м, які в даний час на місяць Україні не потрібні, це завищений обсяг, і це є серйозною проблемою цього контракту", – зауважив Коболєв. За його словами, чинна редакція контракту також не передбачає гарантійних зобов'язань з боку "Газпрому" в частині точності виконання графіку подачі газу і напрямків його подачі.

"Які гарантії, що весь газ буде поданий, що він буде поданий саме в ті точки відбору, які контролює українська держава, і які ми можемо перевірити? Тобто існує багато неврегульованих питань", – зазначив Коболєв.

Він також повідомив, що у четвер "Нафтогаз" направив на адресу "Газпрому" лист із пропозицією підписати додаткову угоду до контракту на поставку газу від 2009 року, в якій будуть обговорені деталі можливих поставок в третьому кварталі цього року.

Нагадаємо, раніше глава "Газпрому" Алєксєй Міллєр повідомив, що ціна для України за формулою ціни за контрактом 2009 року на третій квартал становить $167,57.