Серед них: дискусії, лекції, презентації, зустрічі з авторами та авторками, воркшопи, поетичні читання, музичні події. Усі заходи відбуватимуться у межах 9 спецпрограм:
- "Нова близькість" – присвячена фокусній темі фестивалю (кураторка: Юлія Лактіонова)
- "не/знане" – про маловідомі українцям літератури (кураторка: Вікторія Старикова)
- "Бібліотека XXI" – про читання майбутнього та інноваційні формати (кураторки: Стефана Цебренко та Юлія Лактіонова)
- "Тандеми" – про співіснування та комунікацію між собою творчих людей (кураторка: Олена Юрчук)
- Видавнича програма – презентації книжок та ідей від видавців (кураторка: Алла Рибіцька)
- Дитяча та підліткова програма – заходи для дітей та підлітків (кураторка: Стефана Цебренко)
- Професійна програма – події для фахівців книжкової сфери (кураторки: Юлія Лактіонова і Наталя Корнієнко)
- Освітня програма "Книжки майбутнього" – дводенний воркшоп для тих, хто цікавиться текстовими проєктами в мережі (кураторка: Вікторія Наріжна)
- Музично-поетична програма – поетичні читання та музичні події (кураторки: Анна Ставиченко й Анастасія Євдокимова).
“Ми дуже ретельно формували цьогорічну програму, щоб максимально задовольнити запити й очікування усіх наших відвідувачів. Обираючи фокусну тему та події у фокусну програму, ми керувалися, передовсім, тим, що хвилює й переймає нас усіх – ізоляція та вихід із неї, самотність й налагодження соціальних зв’язків у нових обставинах, акцентуація табуйованих тем, незвичний погляд на відомих постатей, вплив пам’яті та історії на майбутнє. Про це говоритимуть відомі українські та іноземні автори, інтелектуали, науковці. Запрошуємо усіх на ці розмови і наше спільне творення нової близькості”, – коментує креативна директорка Book Space Юлія Лактіонова.
Читайте також: Книжковий фестиваль Book Space оголосив дату проведення та фокусну тему
Про маловідомі українцям літератури та українську як маловідому світові йтиметься у програмі “не/знане”, в якій візьмуть участь автори та авторки з Фінляндії, Туреччини, Греції, Гани та Філіппіни, а також їхні українські колеги, що заглиблені у ці теми. Модеруватиме усі події Богдана Неборак. Окрема спецпрограма буде присвячена читанню майбутнього "Бібліотека XXI", на якій дискутуватимуть про те, як виховати вдумливого читача і якими взагалі є перспективи читання, чим є інформація та знання у сучасному світі, який вигляд мають інноваційні бібліотеки і чим привабити туди відвідувачів.
Про взаємодію творчих особистостей і вплив дружби на творення спільних проєктів поговорять у спецпрограмі “Тандеми”.На презентації книжок та зустрічі з авторами й авторками традиційно запрошують в межах видавничої програми. Для дітей та підлітків готують майже пів сотні подій у межах дитячо-підліткової спецпрограми. Фахівців і майбутніх фахівців книжкової та суміжних сфер чекають на подіях професійної програми та воркшопі у межах освітньої програми "Книжки майбутнього". Поезію та музику можна буде послухати на спеціальній музично-поетичній сцені.
Більшість подій фестивалю відбуватимуться на Фестивальному причалі, що на Січеславській Набережній. Там будуть розміщені 7 спеціальних павільйонів із подієвими сценами: павільйон фокусної теми "Нова близькість", павільйон інновацій "Бібліотека ХХІ", дорослий павільйон, дитячий павільйон, павільйон "Майстерки", “Сцена над водою” та музично-поетична сцена. Кілька подій в межах фестивалю пройдуть у партнерських локаціях: Центрі сучасної культури у Дніпрі (Dnipro Center for Contemporary Culture – DCCC), що на Крутогірному узвозі, 21А, та в Музеї "Літературне Придніпров'я" (пр-т Яворницького, 64).
Урочисте відкриття IV Book Space відбудеться 3 вересня, о 14:00 у павільйоні фокусної теми "Нова близькість", після чого розпочнуться події, що триватимуть до 20:00. 4 вересня заходи відбуватимуться з 10:00 до 20:00, 5 вересня – з 10:00 до 19:00. Щодня після завершення подій відбуватиметься музична програма. Із повною програмою заходів IV Міжнародного книжкового фестивалю Book Space можна ознайомитися за посиланням.