Книги держави-агресора досі на українських полицях. Нова петиція закликає заборонити імпорт російської видавничої продукції та підписати ухвалений Закон 2309-ІХ

17 Травня 2023, 18:11

На офіційному сайті електронних петицій учора з’явилася нова петиція від громадського діяча та журналіста Тараса Шамайди «Захистити український культурний простір від “русского міра” – невідкладно підписати Закон 2309-ІХ про заборону ввезення і розповсюдження видавничої продукції держави-агресора». Петиція вже зібрала майже 6000 підписів.

У ній вимагається підписати Закон 2309-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України». Парламент одностайно ухвалив його ще 19 червня 2022 року. Попри те, що закон надійшов на підпис Володимиру Зеленському вже 20 червня, його досі не підписано президентом.

Читайте також: Законопроєкт №7633 про заборону «російських джерел»: патріотичні наміри, сумнівні наслідки для науки

Згідно з цим законом, забороняється імпорт видавничої продукції з РФ та Білорусі, ввезення до країни антиукраїнського змісту та передбачає деякі питання щодо перекладу та видання книг українською мовою. Шамайда пише, що російська продукція та контрафакт і далі вільно продаються в Україні, а відтак становлять загрозу для інформаційної безпеки та українського книгодруку.

«Частина третя статті 94 Конституції України визначає: якщо Президент протягом 15 днів не підписав закон чи не повернув його до парламенту з зауваженнями, “закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений”», – йдеться у тексті петиції.

Підписати її можна тут.

Про підтримку петиції вже висловилися українські видавництва Vivat, «Абабагаламага», КСД, письменники та публічні діячі Тамара Горіха-Зерня, Вахтанг Кіпіані, Володимир В’ятрович тощо.

Автор:
Тиждень