Нещодавно Книгарня «Є» відсвяткувала своє шістнадцятиріччя і готується відкрити 56 магазин. Він ще до кінця року почне працювати в передмісті столиці, а на початку наступного – заплановано відкриття найбільшої книгарні, яка за своєю площею перевершить найстаріший магазин, що знаходиться в Києві, на вул. Лисенка, 3.
Лариса Гужвинська, директорка зі стратегічного розвитку «Книгарні «Є» зазначає:
«Попри війну й усі складнощі, українці цікавляться книгами і прагнуть оновлювати та підтримувати свої бібліотеки. Тим паче, що останнім часом наші видавці тішать цікавими і якісними новинками. Ми бачимо суттєвий попит і намагаємося його задовольнити, відкриваючі нові і нові книгарні в усіх регіонах, де це тільки можливо».
Наразі мережа Книгарні «Є» нараховує 55 магазинів в 19 регіонах. Ще один, в м. Слов’янськ, тимчасово не працює. Це єдиний магазин мережі, який змушений був припинити роботу з початку повномасштабного вторгнення. Окрім Києва й обласних центрів, нові книгарні відкрились в Калуші, Білій Церкві та Мукачеві. В наступному році Книгарня «Є» планує не менш активне розширення, пропонуючи читачам найбільший в Україні асортимент українськомовних та англомовних книжок, як в магазинах, так і на офіційному сайті.
В Книгарні «Є» відзначають, що цьогоріч покупці особливу увагу приділяють не просто україномовним книжкам, а саме творам українських авторів. Так, два з трьох лідерів продажів це «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка та «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа. Загалом, з Топ-100 найпопулярніших книжок, третина – твори українців. Також суттєво зріс середній чек – порівняно з минулим роком українці витрачали на книжки на 30% більше. Ще однією позитивною тенденцією 2023 року стало суттєве зростання попиту на англомовну літературу, в тому числі – дитячу.
Нагадаємо, що книгарня «Є» – найбільша мережа книжкових магазинів України. Першу книгарню мережі відкрито 21 грудня 2007 року в м. Києві (вул. Лисенка, 3). Менш ніж за рік книгарня набула репутації магазину з найбільшим вибором українських книг, приємним сервісом (місця для читання, Wi-Fi), а також стала відома киянам та гостям столиці як місце культурних зустрічей – презентацій книжок, круглих столів, літературних читань, дитячих заходів.