Відповідний закон "Про державний бюджет на 2012 рік", в частині фінансування проектів заміщення природного газу, підтримали 263 народних депутата з 276, зареєстрованих в сесійній залі.
Закон передбачає збільшення загального обсягу держгарантій на 2012 рік з 15 млрд грн до 44,5 млрд грн. Рішення про те, яким компаніям, що реалізують проекти із заміщення природного газу вугіллям вітчизняного видобутку, давати держгарантії, приймає уряд. При цьому документом передбачено незвичайне послаблення для компаній-претендентів на отримання кредиту в Держбанку розвитку Китаю – суб'єкти, що реалізують проекти із заміщення газу вугіллям, не зобов'язані подавати забезпечення виконання зобов'язань перед державою та звільняються від плати за одержання держгарантій.
У підписаній міністром енергетики та вугільної промисловості Юрієм Бойко пояснювальній записці до проекту закону сказано, що у даний час на складах вугільних підприємств зберігається більш як 2 млн тонн вугілля і ще 4 млн тонн є на складах теплоенергетики. «Це загрожує непередбаченими негативними соціально-економічними наслідками», – йдеться у пояснювальній записціБойка. Міністр також уточнив, що кредит у розмірі 3,6 млрд доларів від Держбанку Китаю розрахований на 5 інноваційних проектів, які будуть реалізовані в трьох областях України.
В той же час Верховна Рада скасувала закон про залучення кредитних коштів у розмірі $3 млрд китайських інвестицій для реалізації проектів у сфері сільського господарства. За постанову про скасування прийняття закону про внесення змін до закону про державний бюджет на 2012 рік проголосували 264 народних депутата з 278 зареєстрованих в залі.
Нагадаємо, 28 червня в Пекіні між Міністерством аграрної політики і продовольства України та Експортно-імпортним банком Китаю з підтримки пріоритетних проектів у сільському господарстві було підписано меморандум про співробітництво, що дає змогу Україні залучити кошти в обсязі $3 млрд на фінансування проектів у сільськогосподарському секторі.
Напередодні голосування віце-спікер Микола Томенко відзначив, що у разі прийняття цих законопроектів граничний обсяг державних гарантій для забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов'язань за запозиченнями може збільшитися на 53 мільярди 800 мільйонів гривень.
Як повідомлялось, у понеділок Верховна Рада ратифікувала договір про зону вільної торгівлі Співдружності Незалежних Держав.