"На те є ряд юридичних процедур, які необхідно виконати, ми ж цивілізована держава. А по-друге, кожна людина має право на своє волевиявлення. По третє, основна задача, яку я ставлю працівникам Нацполіції – будь-які дії повинні бути врівноважені, не повинна проливатися кров громадян; будь-яких силових методів протистояння ми всі повинні уникати, наскільки це максимально можливо", – сказав Князєв.
Він запевнив, що докладе максимум зусиль, щоб уникнути сутичок під час затримання Саакашвілі.
Нагадаємо, уранці 5 грудня правоохоронці прийшли з обшуками у київську квартиру екс-очільника Одеської області і лідера Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі. Після слідчих дій Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України, затримали політика. Крім того, активісти спробували облаштувати барикади навпроти під’їзду будинку, в якому живе Саакашвілі, у результаті чого сталися сутички між прихильниками політика і силовиками.
Згодом активісти витягли екс-президента Грузії Міхаіла Саакашвілі з автівки Служби Безпеки України. Саакашвілі виступив перед своїми прихильниками і закликав їх піти до будівлі парламенту.
При цьому генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для "Руху нових сил" півмільйона доларів. Генпрокурор також оприлюднив аудіо розмов, які нібито свідчать, що проведення акцій протесту на підтримку Саакашвілі в Києві фінансував Курченко.
Згодом у ГПУ заявили, що Саакашвілі оголосили в розшук. Також Генеральна прокуратура України надіслала підозру екс-очільнику Одеської облдержадміністрації Міхеїлу Саакашвілі на його адресу проживання.