Голова Національної поліції України Сергій Князев під час свого виступу у парламенті повідомив, що за побиття громадської активістки Катерини Гандзюк організатор обіцяв виконавцю 5 тис. доларів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.
Читайте також: "Не допустити атмосфери безкарності". Світ про смерть Катерини Гандзюк.
"В липні цього року організатор пообіцяв виконавцю винагороду у сумі 5 тисяч доларів за побиття Катерини Гандзюк. В подальшому плани змінилися і побиття замінили на застосування сірчаної кислоти, яку купили напередодні злочину. Злочинців було троє. Один виступав у якості водія, інший спостерігав за територією, а останній мав застосувати кислоту проти потерпілої", – розповів Князєв.
За словами голови Нацполіції, у рамках розслідування справи правоохоронці допитали 367 свідків, проведено 20 експертиз і понад 100 слідчих дій. Він також додав, що наразі встановлено всі обставини планування та скоєння злочину.
Наразі, за словами Князєва, всі напрацьовані матеріали по справі Гандзюк передали Головному слідчому управлінню Служби безпеки України.
Як повідомлялося, очільник Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що очікує, що матеріали провадження про вбивство виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради Катерини Гандзюк у вівторок, 6 листопада, надійдуть до СБУ.
Нагадаємо, 4 листопада померла громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк. За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України.
5 листопада активісти повідомили, що Гандзюк померла в результаті поліорганної недостатності, яка розвинулися внаслідок хімічних опіків 30-39% тіла.
У Херсоні 31 липня невідомий облив кислотою виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".
Згодом стало відомо, що Гандзюк перебуває в реанімаційному відділенні лікарні, її стан оцінюють як стабільно важкий. За попередньою інформацією, у неї від опіків постраждали 35% шкіри. Сильно пошкоджене ліве око, а найбільше постраждала шия.
3 серпня Генеральний прокурор України прийняв рішення передати слідство до центрального апарату СБУ.
6 серпня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід для підозрюваного у замаху на вбивство Катерини Гандзюк у вигляді тримання під вартою на 60 діб.
22 серпня четверо з п’яти підозрюваних у спробі вбити активістку і радницю мера Херсона Катерину Гандзюк зізналися у скоєнні злочину. Водночас 22 серпня підозрюваного в кримінального провадженні щодо нападу на Гандзюк Миколу Новікова відпустили з-під варти, а справу проти нього закрили. Прокуратура Херсонської області встановила, що Новіков перебував неподалік місця злочину, однак злочин не вчиняв, тому проти нього закрили кримінальне провадження.