Князєв назвав головні версії вбивства Шеремета

23 Липня 2019, 16:21

Діяльність екстремістських налаштованих груп осіб є однією з версій убивства журналіста Павла Шеремета.

 

Про це на зустрічі Президента Володимира Зеленського з правоохоронцями щодо вбивства Шеремета повідомив очільник Нацполіції Сергій Князєв.

 

“Слідством висунуті наступні версії злочину: професійна діяльність громадянина Шеремета на території України та за кордоном, зокрема, в Білорусі та Росії; дестабілізація соціально-політичної ситуації в Україні; побутові та міжособистісні конфліктні ситуації; помилка в об'єкті злочину, з огляду на те, що автомобіль належить та використовувався співмешканкою загиблого. Окремо перевіряється причетність до вчинення вбивства екстремістськи налаштованих груп осіб, які намагаються чи намагалися досягнути своїх цілей: зміна влади, повалення конституційного ладу тощо”, – зазначив глава Нацполіції.

 

До того ж Князєв уточнив, що відпрацюванням рідних та близьких Шеремета і його співмешканки було встановлено, що з ними конфліктних ситуацій не виникало.

 

Так, за його словами, у рамках розслідування цієї справи було допитано понад 3,5 тисячі осіб, виконано 26 комплексних експертиз, а також на підставі отриманих ухвал суду отримано інформацію про майже 44 тисячі абонентських номерів, 15 тисяч серійних номерів телефонів.

 

Також він додав,  що з метою збереження доказової бази 28 червня цього року повторно було отримано ухвалу суду про накладення арешту на інформацію всіх операторів мобільного зв'язку з січня по серпень 2016 року.

 

“До правоохоронних органів 15 країн нами було надіслано клопотання про надання міжнародно-правової допомоги. На даний час від компетентних органів 9 країн — Бельгії, Швеції, Нідерландів, Білорусії, Молдови, Латвії, Литви, Киргизстану та Туреччини — вже отримано матеріали виконаних наших клопотань”, – сказав очільник Нацполіції.

 

Зазначимо, що Зеленський отримав доступ до закритих матеріалів справи вбивства Шеремета.

 

Нагадаємо, 20 липня, в Києві відбулася акція пам'яті до третіх роковин з дня вбивства журналіста Павла Шеремета 

 

Як повідомлялося, до розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета залучали представників Федерального бюро розслідувань при Міністерстві юстиції США.

 

Нагадаємо, 20 липня у МВС повідомили, що українські правоохоронці досі не мають прогресу у розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета через його російське громадянство. 

 

Раніше, 20 липня, в  Києві відбулася акція пам’яті журналіста Павла Шеремета, якого рівно два роки тому підірвали в автомобілі керівника видання «Українська правда» Олени Притули.

 

У грудні 2017 року Голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив, що вбивці Шеремета все ще не встановлені. Також у поліції повідомили, що правоохоронці допитали понад три тисячі свідків у справі про вбивство журналіста.

 

Нагадаємо, Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

 

У СБУ раніше назвали чотири основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.