Новий закон дозволяє ізраїльтянам подавати в суд на кожного, хто закликає до економічного або культурного бойкоту ізраїльських інститутів на Західному березі.
Він передбачає штрафні санкції та покарання відповідно до цивільного та кримінального законодавства для осіб, які організували, беруть участь чи підтримують антиізраїльський бойкот. Бойкотувальники також будуть позбавлятися права брати участь у державних тендерах.
Крім цього, закон дає право постраждалим від бойкоту вимагати через суд грошову компенсацію за завдану шкоду.При чому доводити реальну шкоду від страйків чи збитки від бойкотів не потрібно, додає британське видання The Guardian.
Зазначимо, що не голосував за цей закон спікер парламенту Реувен Рівлін. Він вважає його незбалансованим.
Загалом, проти нового закону виступили як представники ізраїльської інтелігенції, так і правозахисники.
Кілька правозахисних організацій в Ізраїлі заявили, що вони звернуться до Верховного суду з проханням відхилити цей закон, бо він, на їхню думку, обмежує свободу слова.
Цілком можливо, що нововведення стало реакцією уряду Ізраїлю на нещодавню акцію, проведену активістами-прихильниками незалежності Палестини в аеропорту Бен Гуріон, Тель-Авів.
Як повідомляє німецьке видання DieTagesschau, в акції взяло участь понад 600 людей. Демонстранти вигукували гасла на кшталт «Вітаємо в незалежній Палестині!». Серед учасників були італійці, німці, британці, бельгійці та американці. У результаті було арештовано 60 осіб.
Після того, поліція країни склала чорний список осіб, яким від тепер заборонено в’їжджати в Ізраїль. Внаслідок цього більше 230 людей не змогло виїхати із аеропорту в Парижі, Женеві та Берліні.
Вирішення близькосхідного конфлікту має два сценарії розв’язання: формування незалежної Палестинської держави або ж збереження існуючої автономії. Всі крапки над «і» будуть розставлені у вересні з прийняттям Резолюції ООН.