КНДР заявила про налагодження повного циклу збору водневих бомб

4 Вересня 2017, 10:57

Північна Корея володіє всіма технологіями щодо створення всіх необхідних компонентів для термоядерної зброї, заявило Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК), передає Yonhap news.

Також зазначається, що лідер Північної Кореї особисто оглянув водневу боєголовку, яку, як заявляє агентство, можна буде встановити на міжконтинентальній балістичній ракеті.

"Всі компоненти водневої бомби були зібрані в КНДР, і всі процеси – від створення збройового ядерного матеріалу і високоточного виробництва деталей до їх складання – натхненні ідеями чучхе, що дає можливість країні створювати так багато ядерної зброї, скільки буде потрібно", – йдеться в повідомленні.

Чучхе – це назва правлячої ідеології Північної Кореї, яка представляє собою суміш марксизму і крайнього націоналізму, яку проповідував засновник держави Кім Ір Сен, дід нинішнього лідера.

Агентство також назвало співробітників наукових інститутів, техніків, робітників і військових, задіяних у ядерній галузі, "бійцями ядерного фронту".

Північна Корея стверджує, що тепер може збирати водневі бомби потужністю від 10 до 100 кілотонн у тротиловому еквіваленті і підривати їх "навіть на великих висотах" для "атаки суперпотужним електромагнітним випромінюванням відповідно до стратегічних завдань".

Нагадаємо, що 3 вересня в КНДР заявили, що успішно випробували водневу бомбу. Шосте випробування ядерної зброї, яке здійснив

Пхеньян, викликало бурхливу реакцію з боку міжнародної спільноти, яка засудила дії КНДР та оголосила про наміри посилити економічні санкції стосовно цієї країни. Після ядерного випробування сусідня до КНДР Південна Корея провела військові навчання у відповідь, під час яких було відпрацьоване завдання ударів за допомогою балістичних ракет по місцях зосередження ядерних засобів ураження Північної Кореї.

Міністр оборони Сполучених Штатів Америки Джеймс Меттіс пригрозив, що його країна дасть "масовану військову відповідь" у разі, якщо Північна Корея здійснить атаку на США або будь-якого з їхніх союзників.