КНДР виробляє нові балістичні ракети – The Washington Post

31 Липня 2018, 10:09

КНДР виробляє нові балістичні ракети попри домовленості американського президента Дональда Трампа та північнокорейського лідера Кім Чен Ина на саміті у Сінгапурі щодо поступової денуклеаризації. Про це повідомляє американське видання The Washington Post з посиланням на чиновників у розвідувальних службах США.

 

Так, нещодавно отримані докази, у тому числі супутникові фотографії, зроблені за останні тижні, свідчать про те, що виробництво балістичних ракет, які, ймовірно, здатні досягати території США, ведеться на дослідницькому майданчику у Санумдоні поблизу Пхеньяна.

 

"Дані з супутникових знімків свідчать про те, що КНДР ввела у дію мінімум одну, а то і дві, МБР на рідкому паливі", – йдеться у публікації.

 

Зокрема, звіти про нове будівництво ракет з'являються після нещодавніх одкровень про секретний об'єкт зі збагачення урану, що порушує Сінгапурські домовленості.

 

Наголошується, що на одній фотографії, знятій 7 липня, зафіксований яскраво-червоний причеп подібний до тих, що КНДР використовувала для переміщення своїх МБР. Однак вантаж був закритий, тому його неможливо розпізнати.

 

 

Зазначається, що Санумдон виготовив дві МБР, у тому числі потужну Hwasong-15, яка змогла б досягти східного узбережжя США. Нещодавно отримані докази вказують на поточну роботу щонайменше однієї Hwasong-15, згідно зі знімками, зібраними Національним агентством геопросторової розвідки.

 

За словами чиновників, винятком є полігон Sohae, де наразі можна спостерігати за роботою демонтажу стенду для випробувань.

 

Водночас багато аналітиків і незалежних експертів вважають, що демонтаж деяких об'єктів є значною мірою символічним, оскільки Північна Корея успішно запустила МБР, які використовують рідкі двигуни, випробувані на ракетодромі Сохе (Sohae).

 

Крім того, тестовий стенд можна легко перебудувати протягом декількох місяців.

 

Нагадаємо, 24 липня стало відомо, що КНДР почала демонтаж об'єктів на полігоні ракетно-космічного комплексу Сохе, які використовувалися для розробки двигунів балістичних ракет. 

 

Як повідомлялося, за даними CNN, Північна Корея може зупинити переговори із США щодо денуклеаризації, якщо Вашингтон не захоче змінити угоду про перемир'я.

 

12 червня в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Згодом президент США Дональд Трамп та лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали спільну угоду за підсумками саміт. Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що для повного роззброєння Північної Кореї потрібно кілька років, а основний етап денуклеаризації завершиться до 2020 року.