КНДР випробовує РСЗВ малої дальності – у Південній Кореї занепокоєні через густонаселеність Сеула, який є в межах досяжності реактивних систем сусіда

20 Березня 2022, 16:50

Північна Корея ймовірно випробувала реактивну систему залпового вогню малої дальності, заявили військові Південної Кореї на тлі посилення військової напруженості на півострові після низки більших запусків ракет з боку КНДР, повідомляє Reuters.

РСЗВ привертають набагато менше уваги, ніж масивні міжконтинентальні балістичні ракети (МБР), Північна Корея продемонструвала кілька нових типів реактивних систем залпового вогню за останні роки, доповнивши і без того великий арсенал артилерії та ракет, ідеальних для потенційних ударів по цілях на півдні. 

Читайте також: Ракетний скандал з КНДР. До чого тут Україна

"Сьогодні вранці в Північній Кореї була стрілянина, яка, як передбачається, була реактивною системою залпового вогню. Наші військові стежили за ситуацією і були в стані готовності", – йдеться в заяві Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї, деталей в заяві не уточнюють.

Військові Північної Кореї зробили чотири постріли близько 7:20 ранку протягом години у напрямку до західного узбережжя з невизначеної локації в провінції Південний Пхьонган, повідомляє інформаційне агентство Yonhap.

Рада національної безпеки Південної Кореї провела екстренне засідання із заступником міністра у зв'язку із цими запусками.

Минулого року Південна Корея схвалила плани створення системи артилерійського перехоплення вартістю 2,6 мільярда доларів, подібної до ізраїльського «Залізного купола», призначеної для захисту від північнокорейського арсеналу далекобійних гармат і ракет.

Занепокоєння пов'язане з тим, що близько половини з 52-мільйонного населення Південної Кореї проживає в Сеулі – столиці країни та прилеглих до нього районах, у межах досяжності далекобійних гармат і РСЗВ північного сусіда.

Читайте також: КНДР виробляє нові балістичні ракети – The Washington Post

 

Цього року у Пхеньяна надзвичайно високі темпи запусків ракет, пише Reuters.

Південна Корея та Сполучені Штати попереджають, що КНДР може відновити випробувальні запуски своїх найбільших МБР вперше з 2017 року на тлі застопорених переговорів про денуклеаризацію. Північна Корея також, схоже, готується запустити супутник-шпигун, адже на її закритому ядерному полігоні помічено нову споруду.

Автор:
Тиждень