КНДР ухиляється від санкцій за допомогою країн Африки

Світ
4 Жовтня 2021, 18:28

Організація Об’єднаних Націй вводила все більше санкцій проти Північної Кореї після кожного з шести випробувань ядерної зброї, які проводилися з 2009 по 2016 рік. Проте втілення цих санкцій в життя було неоднозначним. 

У своєму звіті RAND дійшли висновку, що Північна Корея змогла ухилятися від санкцій, які міжнародне співтовариство наклало на неї.

Зокрема, було зафіксовано 4 способи уникнення санкцій:

  • отримання Північною Кореєю прибутку у твердій валюті, 

  • використання твердої валюти для придбання необхідної сировини та технологій подвійного використання і обмеженого користування, 

  • таємне перевезення товарів,

  • контрабанда твердої валюти, дорогоцінних металів та коштовностей у міжнародному масштабі.

Для ухилення від санкцій Північна Корея залучала представників уряду КНДР, акредитованих в посольствах, зарубіжних працівників Північної Кореї, шпигунські компанії та довірених посередників.

Читайте також:Північна Корея випробувала крилаті ракети з можливим ядерним потенціалом

Північнокорейські азійські посередники перебувають у різних містах Китаю (зокрема, у Гонконзі, Пекіні , Даньдуні, Даляні, Шеньяні та Шанхаї), Сінгапура, Малайзії, Тайвані чи В’єтнаму, а європейські посередники – у Росії (особливо у Москві та Владивостоку), Польщі, Швейцарії та Італії.

Північна Корея використовує мережі закупівель із відкритими та прихованими компонентами, щоб придбати звичайні речі, недоступні в Північній Кореї через її примітивну, закупити запчастини для ремонту військової техніки, купівлі технологій подвійного використання (наприклад, таких, які потрібні для виробництва зброї масового ураження або ракет).

Ухилення від санкцій дозволяє Північній Кореї задовольнити свою першочергову потребу у твердій валюті для підтримки чинного політичного режиму та фінансування ядерної програми, зокрема балістичних ракет. 

Північна Корея отримує тверду валюту шляхом продажу військової та цивільної продукції, послуг, а також злочинної діяльності. До такої продукції зокрема належать балістичні ракети, зброя масового знищення та багато іншого.Ці дії КНДР загрожують міжнародній безпеці. Вони вже дестабілізували ситуацію та сприяли повстанню в більшості країн Сахеля, йдеться у звіті.

Читайте також:КНДР посилить співпрацю з Росією через спільні навчання Південної Кореї та США

КНДР продає зброю екстремістам та повстанцям, які дестабілізують ситуацію у 13 із 54 країн Африки. Йдеться зокрема про Буркіна-Фасо, Камерун, Чад, Демократичну Республіку Конго, Кот-д'Івуар, Кенію, Лівію, Малі, Мавританію, Мозамбік, Нігер, Нігерію, Сомалі.Таким чином КНДР запускає гонку ядерної зброї на сусідньому Близькому Сході, піддаючи африканські країни загрозі потенційного ракетного удару. Північна Корея поширює хімічну, ракетну і ядерну зброю, що також призводить до загибелі мирного населення, зазначають автори звіту. 

Північна Корея продавала, обслуговувала або відновлювала зброю, купувала технології, займалася контрабандою і таємною фінансовою діяльністю у 38 африканських країнах. При цьому, КНДР ухилялася від санкцій за допомогою третини з них. Особливо від дій КНДР постраждали Демократична Республіка Конго, Лівія, Малі та Мозамбік.