КНДР розпочала демонтаж ядерного полігону

15 Травня 2018, 09:31
Американська дослідницька група при Університеті імені Джона Гопкінса повідомила, що Північна Корея розпочала демонтаж ядерного полігону Пхунгері. Про це йдеться в опублікованому звіті експертів на сайті 38 North.
 
Так, супутникові знімки 7 травня надали  докази того, що демонтаж даного полігону вже почався.
 
 
"В період з 20 квітня по 7 травня 2018 року була зруйнована будівля, яка, ймовірно, була інженерним офісним будинком. Також, ймовірно, був демонтований контрольно-пропускний пункт, розташований недалеко від північного порталу, де останні п'ять років проводилися підземні ядерні випробування", – додається у повідомленні.
 
 
 
Зазначається, що на Пхунгері частково були демонтовані рейки для візків, які ведуть до тунелів.
 

 

"З моменту нашого останнього аналізу було знесено кілька ключових будівель оперативної підтримки, розташованих недалеко від північного, західного і південного в'їздів. Деякі з рейок для гірських візків, ймовірно, також були демонтовані. Крім того, деякі візки, схоже, були перекинуті і / або розібрані, а кілька невеликих навісів / надвірних споруд навколо ділянки були вилучені", – йдеться у повідомленні.

 

У свою чергу, більш важливі споруди навколо об'єкта наразі залишаються недоторканими.

 

 

"Інші важливі будівлі навколо об'єкта залишаються недоторканими, включаючи дві найбільші будівлі в командному центрі та районі головної адміністративної зони підтримки. Крім того, ніякі тунельні під'їзди, як видається, ще не були остаточно закриті", – наголошується у документі.

 

 

Нагадаємо, Північна Корея запланувала закриття свого ядерного полігону у проміжку між 23 і 25 травня, залежно від погодних умов. Так, демонтаж ядерного полігону передбачає обрушення всіх тунелів за допомогою вибухів, блокування входів і ліквідацію всіх умов для спостереження, приміщень для досліджень та постів охорони.

 

30 квітня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп припустив, що місцем для зустрічі з главою Корейської Народної-Демократичної Республіки Кім Чен Ином міг би стати "Будинок миру" на кордоні Північної і Південної Кореї.

 

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп обговорив з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном і прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе можливу дату і місце проведення зустрічі з лідером КНДР.