КНДР повинна зробити конкретні кроки для денуклеаризації – Німеччина

21 Квітня 2018, 19:15

Глава МЗС Німеччини Гайко Маас привітав заяву КНДР про припинення ядерних випробувань, проте зазначив, що тепер Пхеньян повинен зробити конкретні кроки для денуклеаризації країни. Про це повідомляє Merkur.de.

 

Варто зазначити, що Маас назвав рішення КНДР "кроком у правильному напрямку".

 

Окрім цього, він зазначив, що для повної денуклеаризації КНДР повинен надати повну інформацію про свою програму ядерних і ракетних випробувань, яка б підлягала перевірці. Адже ця вимога відповідає очікуванням міжнародного співтовариства.

 

Нагадаємо, 21 квітня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин оголосив про замороження ядерних і ракетних випробувань та закриття ядерного випробувального полігону. Про це повідомляє Yonhap.

 

За його  словами, наразі КНДР не потрібні випробування ракет, оскільки вся наукова робота по створенню ядерних боєголовок та розробка засобів доставки і нанесення удару була завершена. Північний ядерний випробувальний майданчик завершив свою місію.

 

Нагадаємо, 20 квітня президент Південної Кореї Мун Чже Ін повідомив про готовність до повного ядерного роззброєння на Корейському півострові без попередніх умов. Водночас президент Південної Кореї повідомив, що КНДР не виставляє ультиматумів, які були раніше, наприклад, щодо виведення американських військ з регіону.

 

Як повідомлялося 19 квітня, Європейський Союз  додав до списку санкцій чотирьох осіб, які підозрюються у причетності до фінансування ядерної програми Північної Кореї.

 

За даними американських ЗМІ, кандидат на пост глави Державного департаменту США Майк Помпео таємно відвідав КНДР у великодні свята та зустрічався з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. 

 

Згодом президент США Дональд Трамп підтвердив, що кандидат на пост глави Державного департаменту США Майк Помпео на минулому тижні зустрічався з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.

 

 2 квітня виконувач обов'язків посла Сполучених Штатів Америки, тимчасовий повірений у Республіці Корея Марк Неппер заявив, що під час переговорів із КНДР Вашингтон наполягатиме на повній денуклеарізації півострова. 

 

У березні Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) погодилась призупинити ядерні випробування та почати переговори зі Сполученими Штатами Америки. Так, відповідна заява прозвучала під час переговорів між представниками  Південної Кореї з лідером КНДР  Кім Чен Ином.

 

Додається, що 4 березня адміністрація президента Південної Кореї Мун Чже Іна повідомила, що Сеул має намір відправити делегацію з десяти спецпосланників з дводенним візитом до Північної Кореї, до складу якої мають увійти п`ять високопоставлених чиновників у сфері безпеки, включаючи голову південнокорейської розвідки та радника з національної безпеки. Метою візиту є  пришвидшення діалогу між США та КНДР щодо ядерної зброї.

 

Раніше речник президента Південної Кореї повідомив, що Північна Корея має достатню готовність до перемовин із Сполученими Штатами. Він наголосив, що діалог між США та КНДР повинен відбутися якомога швидше, для покращення відносин між Південною та Північною Кореєю та для фундаментального вирішення проблем півострова.