КНДР могла розробити компактну ядерну зброю – експерти ООН

4 Серпня 2020, 09:55

Північна Корея продовжує атомну програму, досягши певних успіхів, і "можливо розробила невеликі ядерні пристрої", які можуть використовуватися в боєголовках балістичних ракет.

 

Ця інформація міститься у конфіденційній доповіді ООН, підготовленій експертами організації, що займаються питаннями санкцій проти цієї країни. Витяги з доповіді публікує у ніч на вівторок, 4 серпня, агенція dpa.

 

За даними авторів доповіді, "КНДР продовжує свою ядерну програму, в тому числі виробництво збагаченого урану і будівництво експериментального реактора на легкому водні". Експертні висновки доповіді, згідно з даними dpa, базуються на інформації однієї з країн ООН.

 

Переговори між США і КНДР про атомну програму Пхеньяна зайшли у глухий кут з часу провального саміту між лідерами двох держав Дональдом Трампом і Кім Чен Ином в лютому 2019 року у В'єтнамі.

 

Перший заступник голови МЗС КНДР Чве Сон Хі нещодавно звинуватила Вашингтон у спробі використовувати діалог з Пхеньяном лише як інструмент для врегулювання внутрішньоамериканської "політичної кризи". Вона вказала, що не бачить необхідності в тому, щоб сідати з США за стіл переговорів.

 

Нагадаємо, 30 липня Європейський Союз ще на рік продовжив санкції проти Північної Кореї, а саме щодо 57 фізичних осіб та 9 компаній.