Директор центру управління польотами КНДР Пек Чан Хо повідомив іноземним журналістам, що 11 квітня продовжувалась заправка топливом ракети-носія, і «скоро вона буде готова до запуску».
Космічний апарат, що розрахований на два роки роботи, виведуть на орбіту на висоті 500 км.
Ракета «Инка-3» довжиною 30 метрів та вагою 91 тон встановлено на стартовій площадці космодрому Тончан-ні в провінції Пхенан-Пукто.
Вага супутника «Кванменсон-3» с сонячними батарейками та відео-камерою складає 100 кг. Його планують використовувати в системі моніторингу природних ресурсів та прогнозування стихійних лих. Штучний супутник передаватиме дані, необхідні для створення метеопрогнозів.
Окрім того, супутник має передати з космосу дві пісні, присвячені лідерам країни Кім Ір Сену та Кім Чен Іру.
Корейські вчені впевнені, що вивід на земну орбіту супутника пройде успішно. «Очікуємо наказу нашого лідера Кім Чен Ина щодо конкретного часу запуску», – кажуть вчені.
Військовий парад на центральній площі Пхеньяну та запуск штучного супутника Землі «Кванменсон-3» («Сяюча зірка-3»), стануть основними подіями 100-річчя дня народження Кім Ір Сена.
Як повідомлялось, іноземні журналісти прогнозували, що запуск штучного супутника КНДР відбудеться сьогодні, 12 квітня.
Нагадаємо, США, Японія, Південна Корея та інші країни висловлюють занепокоєність у зв'язку із можливим пуском. Вони продовжують наполягати на тому, що Північна Корея намагаєтсья замаскувати випробування балістичних ракет.
Водночас Пхеньян запевняє міжнародну спільноту в своїх мирних цілях. Крім того, влада КНДР повідомила про плани щодо нових запусків.
Нагадаємо, 16 березня представник корейського комітету з дослідження космічного простору заявив, що в період з 12 до 16 квітня КНДР «у мирних цілях» планує запустити штучний супутник Землі, який було сконструйовано «за власними технологіями». Подію приуроченно до 100-чя з дня народження засновника країни Кім Ір Сена.
Одразу після цієї заяви Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав КНДР переглянути своє рішення щодо запуску штучного супутника, оскільки це порушить зобов'язання, взяті раніше Пхеньяном, щодо пусків ракет великої дальності.
24 березня президент Республіки Корея Лі Мен Бак назвав майбутній запуск ракети провокацією.
Згодом президент США Барак Обама попередив Північну Корею про можливі санкції, зокрема призупинення програми продовольчої допомоги.
Також у березні міністр оборони Японії Наокі Танака заявив, що японські Сили самооборони розглядають можливість, за якої ракету КНДР зі штучним супутником Землі буде збито. Наразі у країні для виконання погрози завершено розгортання системи ПРО.