КМДА відправить до Італії свого представника розбиратися з каштанами

23 Травня 2013, 20:59

"Ми готуємо на понеділок поїздку до Італії наших представників на цю фірму (яка поставила саджанці каштанів). Плануємо, що поїде заступник голови Шевченківської районної держадміністрації та садівник фірми, яка є переможцем тендера з постачання", – сказав він.

"Я думаю, що завтра у мене вже буде відповідь італійської сторони щодо цього інциденту. Однозначно питання стоїть так: італійська фірма поставила нам каштани не ті, які було записано в супровідних документах. Документи я перевірив – їх видано саме на м’ясо-червоні каштани "Бріотті". Зрозуміло, що ці каштани не відповідають супровідним документам", – зазначив Мазурчак.

За словами радника голови КМДА, Шевченківське управління зелених насаджень (УЗН) уже підготувало претензію ТОВ "Професійний садівник", яке виграло тендер на постачання саджанців і придбало їх в італійської фірми.

Мазурчак також повідомив, що ТОВ "Професійний садівник", у свою чергу, підготувало таку саму претензію до італійської фірмі-постачальника.

"Уже встановлено, що підміни в Україні не було", – наголосив Мазурчак.

За його словами, це легко довести, вивчивши проби землі з коренів саджанців.

"Є два варіанти: або італійська фірма помилилася, і вона має нести відповідальність аж до заміни всіх дерев власним коштом, або мала місце змова цієї фірми з постачальниками (ТОВ "Професійний садівник"), і у такому разі буде той самий результат", – зазначив він.

Якщо ж саджанці не буде замінено, то КМДА має намір домагатися цього різними способами. "Ми звертатимемося до італійського посольства, подаватимемо до суду. Ми готові довести, що італійці винні", – заявив Мазурчак.

За його словами, висаджені на Хрещатику каштани восени буде пересаджено в інші місця на території Києва, якщо вони виявляться стійкими до молі та спеки.

"Найкращим варіантом було б, наприклад, щоб вони поставили нам партію нормальних "Бріотті", а ці каштани, щоб не везти до Італії, вони нам продали, грубо кажучи, за півціни, а краще було б – подарували, щоб ми могли пересадити їх в інші місця за умови, що вони хороші та стійкі до молі", – зазначив радник голови КМДА.

Нагадаємо, раніше Мазурчак повідомив, що із 285 каштанів, висаджених навесні цього року на Хрещатику, лише 2 виявилися сорту Бріотті, який замовляла КМДА.